Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sarkanajā pilī Gulbenē skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde “Keramikas un tekstila arheoloģija”

Publicitātes foto

Līdz 18. jūnijam Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā, Sarkanās pils mansardā, aplūkojama dinamiska un krāšņa Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Keramikas un Tekstila katedras studentu darbu izstāde “Keramikas un tekstila arheoloģija”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā izstādē apskatāmi jaunākie Latvijas Mākslas akadēmijas, Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas, Tekstila un Keramikas katedras studentu darbi.

Semestra laikā studenti strādājuši, pētījuši un izzinājuši tēmu arheoloģija. Senā māksla, piemēram, keramika, sniedz vērtīgu ieskatu pagātnes kultūru uzskatos, vērtībās un estētikā, palīdzot izprast senās sabiedrības. Mākslinieki var smelties iedvesmu no arheoloģiskajiem atklājumiem, radot darbus, kas atspoguļo identitātes un atmiņas tēmas. Arī katrs no studentiem šai tēmai radis individuālu un personisku skatījumu. Kāds to apcerējis aizvēstures nogrieznī, savukārt cits to vērsis ļoti personiskā un tēlainā kontekstā radot darbu par savas iekšējās pasaules arheoloģiju, viņa domu, atmiņu un zemapziņas procesu izpēti un analīzi. Tā ir metaforiska pieeja, kas veido paralēles starp fizisku artefaktu izrakšanu no pagātnes un iedziļināšanos cilvēces psihes slāņos, lai atklātu slēptos patības aspektus.

Darbi veidoti dažādās keramikas un tekstila tehnikās un materiālos. Semestra laikā veikta materiālu un tehniku izziņa, meklēti piemērotākie risinājumi, izmantoti dažādi mākslas līdzekļi un metodes, lai  iedzīvinātu savas idejas taustāmās formās, aicinot skatītāju iesaistīties un interpretēt savus darbus unikālā veidā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.