Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Šovakar Stāmerienā brīvdabā varēs vērot teatrālas etīdes

Publicitātes foto.

Šovakar, 16.maijā, pulksten 18.00 Stāmerienas pils apkārtnē tiks izspēlētas “Etīdes Pēra Ginta toņos”. Skatītājiem iepriekš jāsapulcējas pie pils durvīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Skatītāji, neaizmirsīsim ērtus apavus, jo būs pārvietošanās pa teritoriju!” “Dzirkstelei” saka Stāmerienas pils kultūras jomas projektu vadītāja Anita Birzniece.

Tā būs starptautiska studentu sastāva veidota brīvdabas izrāde. Piedalīsies Somijas un Islandes aktiermākslas un Latvijas teātra režijas studenti.

Izrāde tapusi Kultūras akadēmijas un Gulbenes novada pašvaldības projektā, jo atbalstījusi “Erasmus+ BIP”. Projekta nosaukums ir “Starptautiskā sadarbība: Teātra meistardarbnīca “Pērs Gints””. Projektā piedalās 10 aktiermākslas studenti no Islandes Mākslu universitātes, 12 aktiermākslas studenti no Helsinku Mākslas universitātes Teātra akadēmijas un 5 teātra režijas studenti no Latvijas Kultūras akadēmijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar studentiem strādā divi pedagogi no katras augstskolas – aktiermākslas pasniedzējs Hilmirs Jensons un balss speciāliste Snabjorga Sigurgeirsdotira no Islandes, kustības pasniedzēja Jenni Nikolajefa un balss pedagoģe Tūli-Marija Nilsone no Somijas, kā arī Latvijas Kultūras akadēmijas teātra režijas profesore Māra Ķimele un dramaturģijas docents Ivo Briedis.

Kā pamatmateriāls, no kura iedvesmoties un ar kuru strādāt, izvēlēta norvēģu rakstnieka Henrika Ibsena luga “Pērs Gints”, taču galarezultāts būs nevis iestudēta luga, bet gan tās iedvesmotu tēmu skices topošo teātra mākslinieku interpretācijā.

Latvijas Kultūras akadēmijai ir ilgtermiņa sadarbība ar Gulbenes novada pašvaldību, kas paredz vasaras skolu un rezidenču organizēšanu Stāmerienā un Gulbenē, kā arī akadēmijas producēto studentu iestudējumu viesizrādes. Stāmerienas rezidencē studentiem notiek kopīgas nodarbības pie pedagogiem un darbs grupās ar lugas “Pērs Gints” iedvesmotām tēmām. Projekta noslēdzošais posms plānots Rīgā no 18. līdz 20.maijam Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu pasts”, kur studenti sagatavos projekta rezultātu publisku prezentāciju, uz kuru laipni aicināti interesenti 20.maijā pulksten 19.00, iepriekš piesakoties pa e-pastupasakumi@lka.edu.lv”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.