Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Spārītes parkā Gulbenē – izstāde divos mikroautobusos

Publicitātes foto.

Mākslas centrs “Noass” kopā ar mākslas studiju “Fargefabrikken” (Norvēģija) radījuši ceļojošu laikmetīgās mākslas izstādi bērniem un jauniešiem, kas sestdien Gulbenes pilsētas svētkos būs skatāma Spārītes parkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Faktiski tie būs divi mikroautobusi, kas apceļo Latvijas reģionus, viesojoties skolās un pilsētu svētkos, kā arī Norvēģijā, piedāvājot interaktīvu izstādi, radošo darbnīcu un iepazīšanos ar tehnoloģiju izmantošanu mākslā.

Izstādes veidotāji raksta, ka projekts “Māksla uz riteņiem” veidots ar mērķi realizēt mobilu ceļojošo mākslas izstādi ar četriem jauniem un inovatīviem darbiem, kā arī tās pavadošo izglītības programmu, kas veicina bērnu un jauniešu radošumu.

Projektā piedalās četri Latvijas un Norvēģijas mākslinieki, kas kopā ar bērniem ir radījuši jaunus mākslas darbus dažādos medijos. Izstādes autori uzsver, ka ceļojošo izstādi pavada pārdomāta izglītības programma, kas veicina bērnu radošumu neformālā, atbalstošā un iedrošinošā formā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izstādes idejas pamatā ietvertās rindas “Pa-pa-pa. Parādi man pasauli” pauž vizuālajai valodai piemītošo ritmu un rotaļīgumu, kā arī mākslinieku radošo spēju atklāt pasauli no dažādiem skatpunktiem. Ritma pielietojums ietekmē mākslas darbu noskaņu, veicinot harmonijas sajūtu vai brīžiem tieši pretēji – nemieru. “Pa-pa-pa” apstādina, lūdz pagaidīt un pievērst uzmanību. Savukārt perspektīvas maiņa izstādē atklājas no dažādām laikmetīgās mākslas formām un digitālajām tehnoloģijām, priekšplānā izvirzot iztēli, atvērtību dažādībai pasaulē un radošo domāšanu,” teikts “Noass.lv.”

Spārītes parkā visu sestdienas pēcpusdienu valdīs mākslinieciskas noskaņas, jo notiks arī mākslas plenērs un radoša darbošanās ar mākslinieci Patrīciju Brekti.

Visi pilsētas svētku pasākumi ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.