Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Stāmerienas pils aicina izbaudīt itāļu dzīves garšu

Foto: Gatis Bogdanovs.

Sadarbībā ar Gulbenes novada Kultūras pārvaldi Stāmerienas pils vēlas veidot jaunu tradīciju – ik gadu organizēt Itāļu dienas, veidojot gan ekskluzīvu kultūras telpu, kur satiekas latviešu un itāļu kultūra, māksla un tradīcijas, gan veidot demokrātisku atpūtas iespēju Latvijas un ārvalstu apmeklētājiem. 27.augustā ikviens ir aicināts uz itāļu dzīves garšu sajušanu un baudīšanu Stāmerienas pilī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Itāļu dienas vēstījums būs par Stāmerienas pils baronu dzīvesstāstiem un to sasaisti ar Itāliju un Sicīliju, tiks lasītas Aleksandras Volfas un Džuzepes Tomazi di Lampedūzas mīlestības vēstules, varēs klausīties itāļu mūziku, baudīt itāļu virtuvi un vīnus, piedzīvot Marčello Ardžilli izrādes “Arlekīna kostīms” muzikāli dziesmoto lasījumu, vērot koncertuzvedumu “Funiculi, funicula!” (“Augšup, lejup!”) ar neapolitāniešu dziesmām un grupas “Rahu The Fool” pasaules mūzikas koncertu.

Stāmerienas pils Baltajā zālē

14:00 – Marčello Ardžilli izrādes “Arlekīna kostīms” muzikāli dziesmots lasījums. Režisors un vokālais pedagogs – Edgars Kramiņš; piedalīsies vokālās mākslas vasaras laboratorijas „Izdziedi vasaru!” dalībnieki. Koncertmeistars – Francis Gaiļus.

16:00 – Mīlestība vēstulēs un dziesmās. Aleksandras fon Volfas Tomazi un Džuzepes Tomazi di Lampedūza vēstules lasīs Latvijas Kultūras akadēmijas studentes Elīna Zvejniece, Laura Elīna Šulca un Frančeska Bindere; romances dziedās Nauris Indzeris (baritons). Koncertmeistare – Helēna Laukmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieeja pilī uz pasākumiem 14:00 un 16:00: skolēniem, pensionāriem – 2,50 eiro, pieaugušajiem – 5 eiro.

17:00 uz ekrāna – 1963.gada režisora Viskonti filmas “Gepards” fragmenti oriģinālvalodā.

Pie Stāmerienas pils

18:00 – koncertuzvedums “Funiculi, funicula!” jeb “Augšup, lejup!” ar Neapoles komponistu dziesmām. Vokālās mākslas vasaras laboratorijas „Izdziedi vasaru!” dalībnieki Edgara Kramiņa vadībā. Koncertmeistars – Francis Gaiļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

21:00 – grupas “Rahu The Fool” pasaules mūzikas koncerts.

Stāmerienas pils parkā

18:00- 23:00 – itāļu dažādu laiku mūzika, itāļu un latviešu ēdieni, uzkodas, vīns.

Ieeja uz pasākumiem, sākot no 18:00, ir par maksu. Biļetes iepriekš pārdošanā – 7 eiro, var iegādāties “Biļešu servisā” un Stāmerienas pilī, pasākuma dienā biļešu maksa – 10 eiro. Pils apmeklējums iekļauts biļetes cenā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.