Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Stāmerienas pils parkā atklās Ivara Drulles vides objektu izstādi

Publicitātes foto.

Tēlnieka Ivara Drulles jaunās izstādes “Sevišķi grandiozs vakars” atklāšana 21.jūnijā pulksten 21.30 notiks Stāmerienas pils parkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Visus mūs vieno šis mākslinieks, kurš ar savām izstādēm, vides objektiem, “Goda bibliotēku” ir bagātinājis mūsu novada kultūras “ekosistēmu” – Druvienā, Lizumā, Galgauskā, Gulbenē un tagad arī Stāmerienā,” uzsver Stāmerienas pils projektu vadītāja kultūras jomā Anita Birzniece.

Par to, ko mākslinieks I.Drulle vēlas pateikt ar šo jauno vides objektu kopu, viņš stāsta pats: “Vai jūs kādreiz bērnībā esat fotografējušies ponija mugurā? Varbūt jūs esat savus bērnus sēdinājuši maza zirdziņa mugurā par nelielu naudiņu, rodot iespēju iegūt pāris neaizmirstamu, klasisku kadru. Manas atmiņas par fotobrīdi ponija mugurā ir diezgan neskaidras, bet tādas ir: cirka izrādei ir starpbrīdis, bet varbūt izrāde ir beigusies, galvenās starmešu gaismas ir izslēgtas un cirka arēnā stāv mierīgs, pusaizmidzis ponijs. Es tieku uzsēdināts uz tā, vecāku rokas mani palaiž vaļā, un pēkšņi pasaule ir kļuvusi liela, drīzāk baisi pārmilzīga – augstu virs sevis redzu cirka kupolu, zirga krēpes smird pēc lopa un man ir jāsmaida, lai gan gribas raudāt un es pēkšņi sajūtu, ka man salst. Kādudien, iegrimis Latvijas Nacionālās bibliotēkas sīkiespieddarbu arhīvā starp restorānu ēdienkartēm, baranku ceptuvju reklāmām un simts gadus veciem politiķu solījumiem, aizšķirstījos līdz Salamonska cirka reklāmām. Tajos laikos, kad lāči braukāja ar velosipēdu un publika sajūsminājās par mūziku liliputu ansambļa izpildījumā, īpaša cirka programmas sastāvdaļa bija brīvās cīņas turnīri. Un tie nebija nekādi joku pasākumi – īsti starptautiski turnīri ar pasaulē slaveniem cīkstoņiem, īstiem Eiropas un pasaules čempioniem, kas pretiniekam lauza ārā rokas un kājas, meta tos pāri plecam, lai kādā brīdī sakairinātajai publikai par prieku piespiestu nogurdinātā sāncenša lāpstiņas pie paklāja. Skatoties muskuļoto vīru ģīmetnēs, manī joprojām ir divējādas sajūtas – redzu saspringtos arēnas cīkstoņu ķermeņus sajūsmas kliedzienu un orķestra mūzikas pavadījumā un bērniņu uz ponija arēnas vidū, kam visa lielā pasaule ir nesaprotama, neparedzama un mazliet smird pēc sūdiem. Kopējais ekspozīcijas nosaukums “Sevišķi grandiozs vakars” ir aizgūts no vienas 1920.gadu cirka reklāmas, kad publika piepildīja arēnu, lai vērotu cīkstoņus.”

Mākslinieka I.Drulles dzimtas saknes saistās ar Druvienu, viņš beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Tēlniecības nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu, papildinājis zināšanas Humbolta Universitātē Kalifornijā, ieguvis mākslas maģistra grādu Montanas Universitātē. Strādā tēlniecībā gan ar tradicionāliem, gan jauniem materiāliem. Autors jau piecām Latvijas Bankas sudraba kolekciju monētām. Jaunā “Valsts budžeta portfeļa” autors, tā materiālu (oša koks) tēlaini asociējis ar atjaunojamajiem resursiem, formu – ar smalki noslīpētu kristālu (2021).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.