Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valmieras teātrī – stāsts par neredzīgiem jauniešiem “Liesmojošā tumsa”

Publicitātes foto.
  1. februārī pirmizrādi piedzīvoja spāņu dramaturga Antonio Buero Valjeho luga “Liesmojošā tumsa”. To Valmieras teātrī iestudējis režisors Toms Treinis, un līdzās pieredzējušajiem kolēģiem uz skatuves redzami teju visi Valmieras teātra jaunie aktieri. Par to informē VSIA “Valmieras drāmas teātris” sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste Marta Cekule.
    Stāsts risinās internātā neredzīgiem jauniešiem, kuri ir akli kopš dzimšanas. Viņi dzīvo laimīgu un normālu dzīvi, pateicoties savu skolotāju – neredzīgā Pablo un redzīgās Pepitas – rūpēm, rodot komfortu viens otra sabiedrībā, draudzībā un mīlestībā. Šo trauslo harmoniju sāk apdraudēt internāta jaunpienācējs Ignasio, kurš ar savu nesaudzīgo un provokatīvo viedokli atsakās pieņemt internāta garīgo aklumu neredzēt sāpīgo īstenību, kuru bieži vien izvēlas neredzēt arī redzīgie. Internāta audzēkņi nepaliek parādā Ignasio ar atbildi.
    Režisors Toms Treinis: „Šis darbs man ir ļoti tuvs un īpašs, jo Valjeho ir diezgan precīzi uzrakstījis cilvēka iekšējo pretrunu un cīņu ar tumsu sevī. Laikā, kad cilvēki sabiedrībā ir atsvešinājusies un mūsu iekšējās tolerances līmenis gandrīz ir pilnībā izzudis, ir vērtīgi uzdot jautājumus, kuri saistās ar patiesības un atklātības meklējumiem. Viens no man svarīgākajiem jautājumiem, veidojot šo izrādi ir, kam tad ir vajadzīga patiesība, ja tā ir tik ļoti sāpīga? Pasaule, kuru mēs iepazīstam izrādē, ir neērta, bet tajā pašā laikā mudina izlauzties no puspatiesībām, meliem un vieglprātības.”
    Radošajā komandā arī scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Marta Mielava, gaismu mākslinieks Gatis Priednieks – Melnacis un komponists Jūlijs Melngailis.
    Lomās: Aksels Aizkalns, Ieva Estere Barkāne, Rūdis Bīviņš, Artis Jančevskis, Tālivaldis Lasmanis, Inese Ramute, Diāna Krista Stafecka, Krišjānis Strods, Aigars Vilims, Kārlis Dzintars Zahovskis vai Meinards Liepiņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.