Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vecgulbenes parka vēsturi un noskaņas uzburs audiogids – Heinriha un Marisas dialogs

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs apmeklētājiem piedāvā iepazīt Vecgulbenes muižas parka vēsturi un baudīt laikmeta noskaņas Heinriha un Marisas dialogā – neparastā audiogidā, kas balstās uz patiesiem faktiem par fon Volfu ģimenes dzīvi un Vecgulbenes muižas parku, bet kurā tomēr nedzirdēsiet nevienu gadskaitli. Par to informē Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja projektu vadītāja Ilze Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Audiogids izstrādāts Valsts kultūrkapitāla fonda programmas “KultūrElpa” projektā “Muzejs bez robežām”. Tā pamatā ir muzeja pētnieciskais darbs par baronu fon Volfu dzimtas vēsturi, 19.gs. laikmeta un Vecgulbenes muižas parka estētiskajām liecībām, ko pētīja muzeja Vēstures nodaļas vadītāja Ineta Bauere. Vēstījuma literārā autore ir novadniece, rakstniece Laima Kota, kura 30 minūšu garā dialogā liek ieskanēties Vecgulbenes muižas saimnieku – barona Heinriha fon Volfa un baroneses Marisas fon Volfas – balsīm.

Audiogida ieraksts veikts Latvijas Nacionālās bibliotēkas Skaņu ierakstu studijā, barona balsi iedzīvinājuši Ģirts Krūmiņš (latviski) un Renarts Braufmanis (angliski un krieviski), baroneses balsi – Baiba Broka (latviski), Ilona Jahimoviča (krieviski) un Aija Vītoliņa-Freimane (angliski).

Klausīties un baudīt Vecgulbenes parka stāstus iespējams Vecgulbenes muižas parkā pie Sarkanās pils, kur izvietoti stacionārie skaļruņi: latviešu valodā – pie Amora skulptūras, angļu valodā – pie rožu dārza, krievu valodā – pie Sarkanās pils uz Rūdolfa parka pusi. Savukārt Gulbenes muzeja mājaslapā www.gulbenesmuzejs.lv audiogidu papildina vēsturiskās Vecgulbenes muižas teritorijas un ēku fotogrāfijas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.