Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VI starptautiskajā tautu deju festivālā “Eima, eima’’ piedalīsies arī Gulbenes novada kultūras centra jauniešu deju kolektīvs

Publicitātes foto

Pēc piecu gadu pārtraukuma Balvu novadā atgriežas starptautiskais tautu deju festivāls “Eima, eima”, kas šogad svin savu 15.gadadienu. Pirmais festivāls notika 2009.gada 30.maijā. Šogad festivālā padalīsies viesu kolektīvi no Igaunijas, Lietuvas, Jelgavas un Gulbenes, kā arī 12 Balvu novada kolektīvi. Par to informē Balvu novada pašvaldība un Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

FESTIVĀLA NORISE

1. jūnijā plkst. 16.00 (visās vietās vienlaikus) skatītāji aicināti uz festivāla ieskaņu koncertiem Kubulos, pansionātā ”Balvi” un Bērzkalnes estrādē. Uz ieskaņu koncertiem ieeja – brīva.

Plkst. 18.30 – festivāla dalībnieku gājiens uz Balvu pilsētas parka estrādi no Balvu Kultūras un atpūtas centra laukuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst. 19.00 – Balvu pilsētas estrādē festivāla ‘’Eima, eima’’ lielkoncerts ‘’Caur sidraba birzi gāju”. Piedalās visi kolektīvi. Koncertu vada Dagmāra Laicāne un Sandis Mesters.

Plkst. 22.00 – Balvu estrādē vasaras sezonas atklāšanas zaļumballe kopā ar grupu “Ginc un Es”. Festivāla dalībniekiem ieeja – brīva.

2. jūnijā plkst. 14.00 Viļakas estrādē – VI starptautiskā tautu deju festivāla “Eima, eima” izskaņas koncerts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāla mākslinieciskais vadītājs – Balvu novada deju kolektīvu virsvadītājs Agris Veismanis.

Festivālu organizē Balvu novada Kultūras pārvalde sadarbībā ar Balvu Kultūras un atpūtas centru, novada kultūras iestādēm, pilsētu un pagastu pārvaldēm.

Festivāls guvis atbalstu Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkursā “Latgales kultūras programmas 2024”, ko administrē Latgales reģiona attīstības aģentūra.

Gulbenes novada kultūras centra jauniešu deju kolektīvs 2023.gadā izveidojās no vidusskolas jauniešu deju kolektīva pamatsastāva. Pirmās sezonas laikā kolektīvs jau uzstājies koncertā “Vērdiņš ripo!”, V.Reinsona piemiņas kausa volejbolā apbalvošanas pasākumā un Gulbenes novada kāzu jubilāru godināšanas pasākumā Stāmerienas pilī. “Atraktīvi, smaidīgi, jautri – mēs esam ne tikai kolektīvs, bet gan lieliska draudzības un mūzikas kopiena, kurā katra kustība un smaids atspoguļo mūsu dzīvesprieku un degsmi par deju un tās izpildījumu, mēs rodam prieku dejā un priecājamies par kopā pavadīto laiku. Dejošana ir sirdslieta. Mīlam deju, dzīvi, skatītājus!” tā kolektīvs un vadītāja Dace Freimane raksturo sevi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.