Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Virtuālā izstāde ceļo pa Gulbenes novadu

Pirms nedēļas virtuālo izstādi varēja skatīties stāmerenieši un arī Stāmerienas viesi. Tagad šāda iespēja ir Kalnienas iedzīvotājiem. Foto: Gatis Bogdanovs.

Vidzemes profesionālo mākslinieku darbu virtuālā izstāde turpina ceļot pa Gulbenes novadu. Kopš septembra beigām digitāls izstādes stends ceļo pa Gulbenes novadu. Katrā kultūras, tautas namā pagastā izstāde skatāma divas nedēļas, un tā ceļos līdz pat maija vidum, “Dzirkstelei” stāsta Gulbenes novada Kultūras pārvaldes konsultante kultūras jomā Dārta Vilne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tradīcija apkopot Vidzemes mākslinieku darbus vienā izstādē radusies kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem. 2021.gadā Vidzemes māksliniekus pie sevis pirmo reizi uzņem Gulbene – pilsēta, kura atrodas 145 metrus virs jūras līmeņa. Izstādes “145 m virs jūras līmeņa” vadmotīvs ir pilsēta. Konkrētā tēma ir veltījums pazīstamajam akvareļglezniecības meistaram novadniekam Jānim Brektem.

Ikviens ir aicināts doties virtuālā mākslinieciskā ceļojumā pa Gulbenes ielām, iepazīstot pilsētu no viena vēsturiskā pilsētas centra Gulbenes stacijā līdz pat otram vēsturiskajam centram Vecgulbenes muižā. Šajā ceļojumā sastapsiet 59 mākslinieku darbus no Gulbenes, Alūksnes, Carnikavas, Cēsīm, Limbažiem, Madonas, Rīgas, Rūjienas un Siguldas, kur katrs atradis savu īpašo vietu Gulbenes kartē. Mākslinieki pilsētu interpretējuši visplašākajā veidā – kā vidi, kā ideju, kā realitāti, kā portretu, kā notikumu, kā sajūtu, domu vai krāsu. Izstādē aplūkojami glezniecības, grafikas, keramikas, tekstila, datorgrafikas, foto un audiovizuāli darbi.

Izstādi rīko Gulbenes novada Kultūras pārvalde sadarbībā ar Gulbenes mākslas skolu.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.