Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

1. jūnijā sākas stirnu āžu medību sezona

Foto: “Pexels”.

Valsts meža dienests informē, ka 1. jūnijā sākas kārtējā stirnu āžu medību sezona. Stirnu kazu un kazlēnu (vecums līdz vienam gadam) medību sezona sāksies 15. augustā. Stirnu medību sezona turpināsies līdz 30. novembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Medību noteikumiem stirnas ir nelimitētie medījamie dzīvnieki. Taču Medību likums nosaka, ka stirnas atļauts medīt tikai reģistrētos medību iecirkņos, kuru platība ir vismaz 350 ha.

Darbību secība pēc stirnas nomedīšanas ir šāda:

  • Nomedītās stirnas pārvietošanai nav nepieciešams ne savilcējs, ne kāda cita veida dokumentācija.
  • Mednieks vienas dienas laikā pēc medībām informē medību tiesību lietotāja noteikto atbildīgo personu par nomedītajām vai ievainotajām stirnām.
  • Atbildīgā persona vienas dienas laikā pēc medībām reģistrē nomedītās vai ievainotās stirnas nomedīto dzīvnieku reģistrācijas žurnālā (Medību noteikumu 2. pielikums), norādot arī dzīvnieka dzimumu un vecumu (jaunāks par gadu, jauns, vidēja, vecuma, vecs, nenoteikts).
  • Reģistrācijas žurnālu iespējams aizpildīt papīra vai elektroniskā formā.
  • Mēneša laikā pēc medību sezonas beigām (t.i., nākamā gada aprīlī) atbildīgā persona iesniedz Valsts meža dienestam informāciju par nomedītajiem un ievainotajiem medījamajiem dzīvniekiem (t.sk. stirnām).

Pēc Valsts meža dienesta rīcībā esošās informācijas, kopš stirnas kļuvušas par nelimitētajiem medījamajiem dzīvniekiem, ir būtiski krities to nomedīšanas apjoms. 2021./2022. gada medību sezonā Latvijā tika nomedītas 35 344 stirnas, no kurām 38,7 % bija āži, 37,2 % – kazas, bet 24 % – kazlēni. 2022./2023. gada medību sezonā Valsts meža dienests saņēmis informāciju par 23 723 stirnu nomedīšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasliktinājusies arī nomedīto stirnu dzimuma un vecuma struktūra – 41,3 % no aizvadītajā sezonā nomedītajām stirnām ir āži, 30 % – kazas, bet 22,7 % – kazlēni. Valsts meža dienests informē, ka stirnu nomedīšanas apjoma vēlamās proporcijas ir šādas: āži – ne vairāk par 35 %, kazas – 35-50 %, kazlēni – 25-30 % no kopējā nomedīšanas apjoma.

Valsts meža dienests vērtē, ka šajā medību sezonā valstī mitinās ap 230 000 stirnu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.