Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

2021. gadā Vidzemes reģionā nelaimes gadījumos darbā cieta 235 nodarbinātie

Publicitātes foto.

Valsts darba inspekcija (VDI) informatīvajā seminārā Vidzemē aktualizēja darba aizsardzības nozīmīgumu un dalījās ar 2021.gada Vidzemes reģiona nelaimes gadījumu statistiku, kur kopā nelaimes gadījumos darbā cietuši 235 nodarbinātie, tajā skaitā 36 nodarbinātie guvuši smagus veselības traucējumus, savukārt 2 nodarbinātie gājuši bojā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar VDI rīcībā esošiem datiem 2021.gadā valstī kopā nelaimes gadījumos darbā cietuši 2249 nodarbinātie, tajā skaitā 232 nodarbinātie guvuši smagus veselības traucējumus, savukārt 32 nodarbinātie gājuši bojā. Apkopojot kopējos datus par nelaimes gadījumos darbā cietušo skaitu pa nozarēm, secināms, ka nozares, kurās konstatēts vislielākais cietušo skaits, nemainās – tās ir apstrādes rūpniecības, vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības, transporta un uzglabāšanas, būvniecības, kā arī veselības un sociālās aprūpes nozares.

Lai risinātu situāciju valstī un aktualizētu darba aizsardzības jautājumus, VDI turpina kampaņu “Esi drošs, ka darbs ir drošs”, organizējot informatīvus pasākumus par darba aizsardzības nozīmīgumu katrā no Latvijas reģioniem. Viens no tiem notika 17.februārī Valmierā, kurā tika uzsvērts, ka Vidzemes reģionā 2021.gadā konstatēts 401 pārkāpums, bet visā valstī VDI konstatēta 3262. Lielākoties konstatētie pārkāpumi bija saistīti ar darba vides iekšējo uzraudzību, darbinieku apmācību un obligātajām veselības pārbaudēm.

“Ja mēs skatāmies uz Vidzemi, tad mēs nevaram skatīties atrauti no Latvijas kopumā – tās tendences ir ļoti līdzīgas. Šie divi gadi, kas pagāja Covid-19 apstākļos, uzņēmējiem ir bijuši izaicinājumu pilni. Tas zināmā mērā arī, saskaroties pārbaudēs ar uzņēmējiem, ir ietekmējis viņu attieksmi pret darba aizsardzību uzņēmumos. Iemesli tiek nosaukti visdažādākie – gan klātienes – attālinātais darbs, gan Covid-19 ierobežojumi, un, protams, ka visi šie iemesli ir būtiski. Tāpēc arī šis projekts ir tieši laikā un vietā,” uzsvēra Vidzemes reģionālās VDI vadītāja, galvenā valsts inspektore Ineta Kļaviņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai mudinātu uzņēmumus ievērot darba aizsardzības pasākumus, VDI kopā ar sadarbības partneriem īsteno projektu, kurā uzņēmumiem ir iespēja bez maksas saņemt dažādu atbalstu. Ikviens, kurš vēlas uzzināt vairāk par darba aizsardzību vai pieteikt uzņēmumu atbalsta saņemšanai ESF projekta ietvaros, tiek aicināts apmeklēt VDI mājaslapu: https://www.vdi.gov.lv/lv/atbalsts-darba-devejiem.

Pilns informatīvā semināra ieraksts ir skatāms VDI “Facebook” lapā: https://fb.me/e/3hQ8Ajjaf.

Kampaņas ietvaros vēl plānots seminārs 25.februārī plkst. 13:00 Latgalē – Daugavpils Marka Rotko mākslas centra semināra telpā. Kopumā kampaņas ietvaros plānoti pieci pasākumi, no kuriem četri jau ir notikuši Kurzemē, Rīgā, Zemgalē un Vidzemē.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.