Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

21. martā pasaulē atzīmē Starptautisko meža dienu, kuras dibināšanā piedalījās arī Latvija

21. martā pasaulē atzīmē Starptautisko meža dienu, lai uzlabotu sabiedrības informētību par meža nozīmi un iespējām, ko tas var sniegt gan mūsdienu, gan nākotnes paaudžu vajadzību nodrošināšanai. Šajā dienā ANO dalībvalstīs tiek organizēti izglītojoši pasākumi, stādīti koki, rīkoti izziņas konkursi. Latvijā, tuvojoties Starptautiskajai meža dienai, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) rīko fotokonkursu“Darinājumi no koka – vērtība manās mājās”, AS “Latvijas valsts meži sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīvu “Ziedoņa klase” aicina jauniešus piedalīties uzlīmju dizaina konkursā “Skābeklis”. Par to informē Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mežs ir viena no nozīmīgākajām sauszemes ekosistēmām ar augstu bioloģisko daudzveidību. Mežs nodrošina daudzas cilvēces izdzīvošanai svarīgas funkcijas, tostarp pārtiku, būvmateriālus un enerģijas resursus. Turklāt mežam ir neaizvietojama nozīme dzeramā ūdens kvalitātes nodrošināšanā.

Katru gadu tiek izvēlēta viena ar mežu saistīta aktuāla tēma, kurai pievērsta sabiedrības uzmanība. Šogad Starptautiskās meža dienas tēma ir “Mežs un ilgtspējīga ražošana un patēriņš”. Tā ir nozīmīga Latvijai, jo mežs ir mūsu valsts ievērojamākais atjaunojamais dabas resurss, ko apsaimniekojam, liekot lietā aizvien jaunas zināšanas, lai mežs būtu produktīvāks, ar augstāku bioloģisko daudzveidību un dotu nozīmīgu ieguldījumu nodarbinātībā un tautsaimniecībā.

Arī Latvijā šā gada pavasarī notiekošajām Meža dienām kā vadmotīvs ir izvēlēta tēma “Mežs un ilgtspējīga ražošana un patēriņš”. Latvija arī šogad turpinās koku stādīšanas teju simtgadīgās tradīcijas, tādējādi atbalstot ES Biodaudzveidības stratēģijā 2030. gadam pausto apņemšanos līdz 2030. gadam ES iestādīt vēl vismaz trīs miljardus koku. Koku stādījumi un labiekārtotas atpūtas vietas ar Latvijas Meža dienu zīmi ir atrodamas ik novadā, jo kopš 1928. gada Meža dienas Latvijā notiek katru gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starptautiskā meža diena dibināta 2012. gadā ar ANO Ģenerālās Asamblejas rezolūciju. Tās dibināšanā piedalījās arī ZM Meža departamenta direktors Arvīds Ozols, iesaistoties ANO Meža foruma darbā un daloties ar Latvijas pieredzi Meža dienu rīkošanā.

Starptautiskās meža dienas video skatāms ŠEIT.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.