Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina Latvijā izgaismot ēku vai ēkas logus debeszilā – cerību krāsā

Foto: “Pexels.com”.

Latvijas Reto slimību alianse sadarbībā ar Eiropas Reto slimību organizāciju veido akciju “Esam vienoti, esam stipri!” ar ēku, objektu un logu izgaismošanu un aicina pacientus, iedzīvotājus, pašvaldības un citus iesaistīties un to atbalstīt. Par to “Dzirksteli” informē novadniece un alianses pārstāve Velga Polinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad alianse aicina visus pievienoties akcijai “Esot vienoti, esam stipri” un laika posmā no 26. līdz 28.februārim vakara stundās izgaismot kādu paša izvēlētu ēku vai ēkas logus debeszilā – cerību krāsā. Šīs kopīgās akcijas mērķis ir atbalstīt cilvēkus ar retām slimībām un izteikt pateicību viņu tuviniekiem un visiem mediķiem, kuru pārziņā ir cilvēki ar retām slimībām, par neatlaidību, izturību, drosmi un enerģiju. “Kopā vēlamies iedegt gaismas starus kā gaišu un simbolisku vaduguni dzīvotgribai un priekam!” aicina alianse.

Reto slimību dienas pasākumus veido kopiena, tāpēc ikviens indivīds, ģimene, aprūpētājs, veselības aprūpes speciālists, pētnieks, mediķis, politikas veidotājs, ražotājs un sabiedrība var tajā piedalīties, lai veicinātu izpratni un pieņemtu lēmumus, kas uzlabos ikdienas dzīvi cilvēkiem, kas ikdienā dzīvo ar retām slimībām.

“No Reto slimību alianses esam uzrunājušas visas pašvaldības no 26. līdz 28.februārim izgaismot kādu ēku, objektu gaišzilā krāsā. Gulbene pagaidām nav atsaukusies,” saka V.Polinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” sazinājās ar Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālisti Janu Igaviņu, kura laikrakstu informē: “Jā, esam saņēmuši šādu uzaicinājumu. Pašlaik gaidu atbildi no sociālā dienesta.”

– Inita Savicka

Uzziņai

Latvijā dzīvo aptuveni 90 000 iedzīvotāju ar retām slimībām. Kopā Eiropā retas slimības skar vismaz 30 miljonus, bet visā pasaulē – ap 300 miljoniem iedzīvotāju. Kopumā ir vairāk nekā 6000 dažādu reto slimību diagnožu, no tām Latvijā identificētas aptuveni 1500.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.