Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina piedalīties gada putna zīmējumu konkursā “Lakstīgalas dziesma Ukrainai”

Lakstīgala. Foto: Ainars Mankus.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) izziņo 2023. gada putna zīmējumu konkursu “Lakstīgalas dziesma Ukrainai”, kurā līdz 31. maijam ir aicināts piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no vecuma vai mākslinieka prasmēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai piedalītos konkursā, dalībniekam jebkurā tehnikā jārada savs vizuālais stāsts par lakstīgalu, kas ir arī ukraiņu iemīļots dabas simbols ar būtisku nozīmi šīs tautas kultūrvēsturiskajā identitātē. Iedvesmojot citus un atbalstot Ukrainu, zīmējumu konkursa dalībnieki aicināti savus radītos darbus uzreiz publicēt sociālos tīklos ar tēmturiem #GadaPutns un #StandWithUkraine.

Iesniegtie darbi tiks vērtēti četrās kategorijās: pirmskolas (līdz 6 gadu vecumam), pamatskolas (7–12 gadu vecumam), ģimnāzijas (13–17 gadu vecumam) un pieaugušo (no 18 gadu vecuma). Jāiesniedz zīmējums ‒ ne lielāks par A2 formātu ‒, kurā attēlots 2023. gada putns ‒ lakstīgala. Katrs dalībnieks var iesniegt tikai vienu zīmējumu. Darbus līdz 31. maijam var iesniegt elektroniski LOB “Failiem.lv” profilā “failiem.lv/LOB.lv” un izmantojot pogu “Sūtīt failus” vai šo tiešo saiti: https://failiem.lv/LOB.lv?upload. Iesniedzot zīmējumu, obligāti jānorāda autora vārds, uzvārds, vecums un kontaktinformācija.

Darbus izvērtēs LOB veidota žūrija. Galvenā balva, ko saņems vismaz trīs labāko zīmējumu autori, būs īpaša putnu vērošanas ekskursija. 2022. gada zīmējumu konkursā “Svīre pilsētā” tika iesniegti 176 darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lakstīgalas balss ŠEIT. Lai palīdzētu apzināt lakstīgalas izplatību Latvijā, LOB aicina maijā un jūnijā veikt putnu balsu audio piecu minūšu ierakstus un, norādot konkrētu to veikšanas laiku un vietu, iesūtīt uz e-pastu atlants@lob.lv. Tāpat LOB aicina ikvienu ziņot par lakstīgalu novērojumiem portālā vai mobilajā lietotnē “Dabasdati.lv”, jo tie būs vērtīgi dati jaunajam Latvijas ligzdojošo putnu atlantam.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.