Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pieteikties konkursam “Laukiem būt!”

Līdz 10. janvārim ikviens jaunietis, kurš no 2019. līdz 2021. gadam ieguvis apliecinājumu par veiksmīgu “Laukiem būt!” mācību kursa apguvi, aicināts pieteikt savu biznesa ideju noslēguma konkursā, kurā labākie iegūs naudas balvas savu ideju īstenošanai vai attīstīšanai. Par to informē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Rūtenberga-Bērziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ideju autoriem sava iecere jārealizē lauku reģionos vai mazpilsētās, kurās iedzīvotāju skaits nepārsniedz 15 000. Biznesa ideja var būt jau ieviesta dzīvē (ne ilgāk kā 3 gadus) vai vēl tikai izstrādes stadijā. Lai startētu konkursā, dalībniekam ir jāiesniedz savs biznesa idejas plāns, tostarp finanšu aprēķini, idejas prototipa attēli, kā arī sava produkta/pakalpojuma reklāmas video.

Konkursā idejas iesniedzamas trīs kategorijās:

1. Lauksaimniecība, tajā skaitā lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Nelauksaimnieciskā darbība laukos – ražošana;

3. Nelauksaimnieciskā darbība laukos – pakalpojumu sniegšana.

““Laukiem būt!” mācības šogad visos LLKC birojos norisinājās no 15. oktobra līdz 1. decembrim. Arī šogad mācības tika organizētas gan klātienē, gan attālināti. Interesi par mācībām izrādīja vairāk nekā 250 jaunieši, jaunie uzņēmēji un jaunienācēji laukos, no kuriem mācības uzsāka 231 dalībnieks. Mācības norisinājās 5 dienas (neskaitot informatīvo un noslēguma dienu). Jaunums šogad bija 3 centralizētās tiešsaistes mācību dienas, kurām vienlaikus pieslēdzās jaunieši no visas Latvijas. Tā kā mācībās bija arī praktiskie un grupu darbi, tad šī jauniešiem bija lieliska iespēja iepazīt arī citus jauniešus un viņu idejas visā plašajā Latvijā. Mācības absolvēja 194 dalībnieki. Atgādinām, ka dalībai konkursā var pieteikties arī iepriekšējo gadu konkursa dalībnieki, kuri nav ieguvuši naudas balvas konkursa finālā,” saka I.Rūtenberga-Bērziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa mērķis – veicināt lauku teritoriju attīstību, atbalstot jauniešus un jaunos uzņēmējus lauku teritorijās savas uzņēmējdarbības idejas vai sabiedriskas aktivitātes īstenošanā vai attīstībā

Konkursa nolikums pieejams ŠEIT, kā arī rakstot uz e-pastu laukiembut@llkc.lv vai sazinoties ar sava tuvākā LLKC biroja konsultantu.

“Ņemot vērā situāciju ar Covid-19 izplatību valstī, konkursa pusfinālu plānots organizēt attālināti, taču finālam paredzēti vairāki norises varianti ar cerību, ka tomēr varētu izdoties tikties arī klātienē,” saka I.Rūtenberga-Bērziņa.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.