Valdība šodien, 6.janvārī, lēma aizliegt dažādu izglītības pakāpju audzēkņu saskarsmi starpbrīžos ārpus mācību telpām.
Paredzēts, ka turpmāk nodarbībās varēs piedalīties tie skolēni, kuri ir veikuši rutīnas skrīninga Covid-19 testu. Tas gan neattiecas uz pirmsskolas vecuma bērniem.
Vakcinētajiem un pārslimojušajiem izglītojamiem pirms nodarbības būs jāuzrāda atbilstošs sertifikāts.
Savukārt augstskolu un koledžu izglītības studiju procesā, darba pienākumu veikšanā vai pakalpojumu sniegšanā varēs piedalītie tikai personas ar Covid-19 vakcinācijas, balstvakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Personas, kurām ir klīniskās universitātes slimnīcas konsīlija lēmums par personas vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku, līdz pilna vakcinācijas kursa pabeigšanai studiju procesā varēs piedalīties tikai attālināti.
Lai mazinātu riskus skolēniem nonākt saskarē ar Covid-19 vīrusu, pamata un vidējās izglītības pakāpes skolēnu plūsmas nedrīkst pārklāties. Attiecīgi skolēni neatrodas vienā mācību telpā un nesatiekas ārpus nodarbību telpas starpbrīžos.
Prasības par skolēnu saskarsmi var nepiemērot, ja tas ir objektīvi pamatoti mācību priekšmetu (kursu) īstenošanā atbilstoši izglītības programmas specifikai, kā arī mācību priekšmetu konsultāciju, pagarinātās dienas grupu un interešu izglītības nodarbībās.
Savukārt gadījumā, ja pirmsskolas skolēnu nodarbības pārklājas ar pamata izglītības pakāpes skolēnu nodarbībām, pirmsskolas skolēniem ne agrāk kā pirms 24 stundām vecāku uzraudzībā jāveic antigēna paštests, par kura rezultātu jāpaziņo atbildīgajai personai, vai pirms nodarbības norises jāveic antigēna paštestu autorizētas personas un vecāku klātbūtnē. Pozitīva testa gadījumā bērns, bērna vecāki vai likumiskais pārstāvis nekavējoties atstāj nodarbības norises vietu.
Interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmas apguve notiek attālināti vai klātienē pirmsskolas, pamata un vidējās izglītības pakāpes izglītojamiem.
Valdība atļāva nodarbību laikā telpā uzturēties ne vairāk kā 20 personām vienā grupā, savukārt vienai personai būs jānodrošina ne mazāk kā trīs kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības.
Telpā būs jānodrošina arī ventilācija ar mehāniskās ventilācijas sistēmu vai dabīgo ventilāciju, lai oglekļa dioksīda līmenis nepārsniegtu 1000 daļiņas uz miljonu (ppm). Taču, ja tas nav iespējams, telpā vismaz 15 minūtes jānodrošina svaigā gaisa pieplūde.
Arī darbs ar jaunatni turpmāk varēs notikt līdzīgi kā interešu izglītības nodarbības. Attiecīgi aktivitātes varēs organizēt klātienē iekštelpās un tajās varēs piedalīties jaunieši ar primārās vakcinācijas, balstvakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu, kā arī jaunieši, kuriem ir Covid-19 testēšanas sertifikāts vai kuriem atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra algoritmam formālajā izglītībā pamata un vidējā pakāpē veikts Covid-19 antigēna skrīninga tests vai RNS noteikšanas tests, un tas ir negatīvs.
Klātienes aktivitātes darbā ar jaunatni notiek pēc iepriekšēja pieraksta, iekštelpās katram dalībniekam jānodrošina ne mazāk kā trīs kvadrātmetri no publiski pieejamās platības, savukārt maksimālais dalībnieku skaits vienā grupā nepārsniedz 20 personas, kā arī tiek nodrošināta telpu ventilācija.
LETA