Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Apstiprina Braunu un Roķi par sabiedrisko mediju galvenajām redaktorēm

Sigita Roķe vairākus mēnešus bija laikraksta “Dzirkstele” viesredaktore. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) par Latvijas Radio (LR) galveno redaktori apstiprinājusi Anitu Braunu, bet par Latvijas Televīzijas (LTV) galveno redaktori – Sigitu Roķi, aģentūrai LETA pavēstīja padomē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lēmums pieņemts pēc tam, kad SEPLP uzklausīja LR un LTV valdes, kā arī abas galvenā redaktora amata kandidātes, kā arī pārbaudīja kandidātu atbilstību Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā galvenajam redaktoram noteiktajām prasībām, ņemot vērā LR un LTV valžu iesniegtos dokumentus par to izvirzītajiem kandidātiem un konkursa norisi.

“Šis ir vēsturisks brīdis, jo šis ir jauns amats abos sabiedriskajos medijos, kas nozīmē būtiskas pārmaiņas abu uzņēmumu darbībā. Padomei bija svarīgi dzirdēt LR un LTV vadības plānus par veicamajiem darbiem, lai galvenie redaktori būtu nodrošināti ar viņu pienākumu pildīšanai nepieciešamo, kā arī uzklausīt abu kandidātu motivāciju un prioritātes,” komentē SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

SEPLP loceklis Jānis Eglītis mikroblogošanas vietnē “Twitter” pirmdien norādījis, ka padomes lēmums bija vienbalsīgs, tāpat ka solījums garantēt galveno redaktoru neatkarību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt abas galvenās redaktores, pēc Eglīša paustā, solīja uzturēt dialogu ar sabiedrību, skaidrojot redakcionālos lēmumus.

Eglītis arī novēlēja veiksmi “vēsturiskajā amatā”.

Saskaņā ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas un to pārvaldības likumu, sabiedrisko mediju galvenos redaktorus uz pieciem gadiem ievēlē SEPLP, bet amata kandidātus izvirza attiecīgā medija valde. Brauna un Roķe tika izvirzītas pēc tam, kad uzvarēja LR un LTV rīkotos atklātos konkursos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likums noteic, ka galvenais redaktors ir persona, kas atbild par sabiedriskā medija redakcionālās politikas veidošanu un īstenošanu, un ir atbildīgs par sabiedriskā medija redakcionālajiem lēmumiem. Galvenais redaktors redakcionālo lēmumu pieņemšanā ir neatkarīgs no sabiedriskā medija valdes.

Pagājušajā ceturtdienā, 6.janvārī, padome iztaujāja Latvijas Radio un LTV pārstāvjus par galveno redaktoru amata konkursu norisi.

Jau ziņots, ka LTV galvenā redaktora amatam izvirzījusi bijušo Latvijas Radio valdes locekli Roķi, savukārt Latvijas Radio amatam tika virzīta radio Pētnieciskās žurnālistikas daļas vadītāja Anita Brauna.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.