Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Biškopjus aicina uz pavasara konferenci

Ilustratīvs foto: no “Dzirksteles” arhīva.

18.martā Jelgavā, Kronvalda ielā 24 (Zemgales Olimpiskajā centrā), norisināsies ikgadējā biškopju pavasara konference. Konferences sākums – plkst. 10.00, saistītie pasākumi – sākot no plkst. 8:00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar savu uzrunu Latvijas biškopjus pagodinās Slovēnijas Republikas vēstnieks Latvijā Tomažs Matjašecs. Zemkopības ministrijas eksperti informēs konferences dalībniekus par jaunajiem atbalsta veidiem, piemēram, par atbalstu biškopības vienību apsaimniekošanai apputeksnēšanas vajadzībām, par atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai mazām lauku saimniecībām, kas ir jaunas iespējas biškopības nozarē, kuras tiek piedāvātas Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas (2023. – 2027.) stratēģiskā plāna ietvaros, sākot ar 2023.gadu.

“Aicinu visus biškopjus un bišu draugus uz biškopju pavasara konferenci. Tas ir viens no diviem nozīmīgākiem gada pasākumiem biškopībā, kur tiekas nozares profesionāļi un brīvā laika biškopji, iegūst jaunāko informāciju un diskutē par nozares aktualitātēm. Nozīmīga ir zemkopības ministra piedalīšanās konferencē, jo varēsim apspriest biškopībā nozīmīgus jautājums ar ministrijas augstākām amatpersonām,” aicina Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Ikvienam konferences dalībniekiem būs iespēja dot savu ieguldījumu Latvijas biškopības nozares attīstības plānošanā. Visi dalībnieki tiks aicināti sniegt savu viedokli konferences laikā par nozares attīstības prioritātēm, atzīmējot savu viedokli prioritāšu kārtībā plakātā pie veicamajiem pasākumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Biškopju pavasara konference ir tikšanās pirms aktīvās dravošanas sezonas, kad visi esam apņēmības pilni īstenot lielos plānus. Vieta, lai apspriestos ar nozares profesionāļiem, kā arī uzzināt jaunākos valdības pieņemtos lēmumus nozarē. Šogad sākas jaunais budžeta periods, neskaidrību vēl daudz, kā pretendēt uz Eiropas Savienības atbalstu un kā tiks atbalstīta nozare,” akcentē Latvijas Biškopības biedrības padomes priekšsēdētājs Juris Šteiselis.

Sākot no plkst. 8:00 – pretvaratozes preparātu izsniegšana, sākot no 9:00 – biškopības inventāra izstāde un tirdzniecība. Konferences laikā notiks plaša biškopības inventāra tirdzniecība un varēs apskatīt iekārtu inventāra izstādi, kura šogad tiek piedāvāta pirmo gadu.

Apmeklējot konferenci katrs dalībnieks varēs piedalīties loterijā, kura norisināsies konferences noslēgumā. Biškopju pavasara konferences apmeklējums – bezmaksas.

Vairāk informācijas par konferences programmu mājaslapā “www.strops.lv”.


Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.