Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Būvniecības izmaksas maijā Latvijā augušas vairāk nekā par piektdaļu

Foto: “Pixabay.com”.

Būvniecības izmaksas šogad maijā Latvijā pieauga vidēji par 22,3% salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tostarp būvmateriālu cenas gada laikā palielinājās par 31,1%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas auga par 17,9%, bet strādnieku darba samaksa kāpa par 9,2%.

Savukārt 2022.gada maijā, salīdzinot ar aprīli, būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 2,1%. 

Tostarp būvmateriālu cenas mēneša laikā pieauga par 2,9%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,4%, bet strādnieku darba samaksa palielinājās par 1,2%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maijā būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums asfaltbetonam un smiltīm, kā arī dolomīta šķembām.

2022.gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz apmēram 200 būvuzņēmumu un vairāk nekā 50 tirdzniecības uzņēmumu. 

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kuriem 2021.gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apmērs. No apsekotajiem uzņēmumiem 88,2% pašu spēkiem veikto darbu apmērs pārsniedza miljonu eiro gadā, no tiem 34,1% uzņēmumu darbu apmērs bija lielāks nekā pieci miljoni eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.