Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Caur saulespuķēm aicina sasaukties Ukrainas atbalstam

Svētdien, 24. jūlijā, uzsāks sociālo tīklu akciju “Caur saulespuķēm sasauksimies Ukrainas atbalstam!”. Akcijā Latvijas Pilsoniskā alianse un Eiropas Kustība Latvijā aicina iesaistīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju, tverot fotomirkļus ar Ukrainas simbolu – saulespuķēm – un daloties ar tiem sociālajos tīklos, tādējādi izrādot savu atbalstu Ukrainai un tās cilvēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Karš Ukrainā turpinās jau piekto mēnesi. Martā, kad bija pagājis mēnesis kopš Krievijas nežēlīgā kara sākuma Ukrainā, uzsākām akciju “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu”, no sirds ticot, ka tad, kad saulespuķes uzziedēs, karš būs beidzies un saulainās puķes nu jau kalpos kā simbols, tiecoties uz gaismu jeb valsts atjaunošanos. Taču Ukrainā joprojām katru dienu tiek nogalināti un ievainoti civiliedzīvotāji, un palīdzība darbos, kā arī simboliska atbalsta veidā joprojām viņiem ir nepieciešama. Tverot fotomirkļus ar Ukrainas simbolu – saulespuķēm – vēlamies parādīt, ka savās domās un darbos joprojām esam ar Ukrainu, un šādā veidā sasaukties ar citiem, kam nav vienalga,” akcijas mērķi skaidro Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Latvijas iedzīvotāji jau kopš pirmās kara dienas nesavtīgi ir meklējuši veidus, kā palīdzēt Ukrainai un tās iedzīvotājiem, ziedojot naudu un mantas, daloties ar mājokli, brīvpātīgi strādājot atbalsta centros un nevalstiskajās organizācijās. Tāpat daudzi rīkoja un piedalījās piketos, koncertos, gājienos, un citos pasākumos, mācīja Ukrainas cilvēkiem latviešu valodu, nēsāja Ukrainas karoga lentītesun sniedza palīdzīgu roku vēl daudzos citos veidos. Sasaukšanās caur saulespuķēm ir vēl viens veids, kā mums turpināt izrādīt savu atbalstu.

Kā piedalīties akcijā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1) Atrodi un nofotografē saulespuķi.

2) Dalies ar attēlu sociālajos tīklos, atzīmējot saulespuķes atrašanās vietu un cilvēku, ar kuru vēlies sasaukties kopīgam atbalstam Ukrainai.

3) Neaizmirsti izmantot tēmturi #SaulespuķesUkrainai!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

4) Ja kāds tevi ir atzīmējis savā saulespuķu ierakstā, atrodi savu saulespuķi un turpini sasaukšanos, lai mūsu atbalsts Ukrainai vēršas plašumā!

Šis ir turpinājums akcijai “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu”, ko Latvijas Pilsoniskā alianse un Eiropas Kustība Latvijā aizsāka 24.martā, atzīmējot mēnesi kopš neprovocētā Krievijas iebrukuma Ukrainā. Akcija aicināja ikvienu cilvēku, organizāciju un darba kolektīvu sēt un audzēt saulespuķu stādiņus, lai paustu atbalstu Ukrainas tautai, Ukrainas atjaunošanai un integrācijai Eiropas Savienībā. Tajā piedalījās cilvēki, organizācijas un uzņēmumi visā Latvijā.

“Sasaukšanās” savā veidā jau šobrīd ir sākusies, daudziem akcijas “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu” dalībniekiem daloties sociālajos tīklos ar uzziedējušajām saulespuķēm, kas lolotas kopš marta. To vidū ir individuālas personas, kā arī pašvaldības, tai skaitā Rīgas pilsēta un iestādes, piemēram, Latvijas Nacionālais arhīvs. Lai simboliskais atbalsts Ukrainai plestos plašumā, sasaukšanās akcijā aicināts pievienoties ikviens.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

 1. Nu vai tiešām nav vēl piegriezušies tie gucuļi?! Pašiem problēmu pāri galvai, un jāpiezīmē ka lielākā daļa no tām ir tieši to gucuļu pēc!!!

  7
  7
 2. Pošmīļiem smadzenes ir atrofējušās un vairs tikai spēj meklēt slavikus un salo!

  5
  3
 3. Ne Igaunijā ne Lietuvā tādi brīnumi nenotiek.Ja dzīvojam Eiropā tad arī karogiem ir nozīme. A pie mums labi ja Latvijas karogu neaizmirsa bet obligāti blakus jābūt ne Eiropas bet ukraiņu karogam.Cik ilgi var slaukt Latviju???
  Cik var palīdzēt? jāsāk domāt pašiem un jāsāk strādāt.

  10
  4
 4. Pakaļā sev saspraužat tās saulespuķes! Klauni slimie.

  3
  2
 5. Atkal mūsu pakaļlaižas ar tām saulespuķèm lec otrā grāvī, sakopjat pilsētu, vismaz izvediet iedzīvotāju ,pašvaldības teritorijā ,nopļauto zàli un zarus, pat to nevar izdarīt. Pilsētas svētkos kauns no ciemiņiem, pašvaldības trotuāri, pieguļošās teritorijas un zālāji nepaļauti, usnas kà krievzemes sādžā,bet privātos redz draud sodīt. KLAUNI

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.