Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Drošības pasākumi sabiedriskajā transportā paliek spēkā līdz ārkārtējās situācijas beigām 28.februārī

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Laikā līdz 28. februārim sabiedriskā transporta un taksometru pakalpojumi tiks nodrošināti sarkanajā režīmā, ievērojot iepriekš noteiktās drošības prasības, tajā skaitā pilngadīgām personām bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta nepiemērojot atlaides pašvaldību dotētajā sabiedriskajā transportā. Paliek spēkā arī noteiktā sabiedriskā transporta ietilpība – tā nedrīkst pārsniegt 80 %. Visiem obligāti jālieto sejas maskas – ieteicams lietot FFP2 respiratorus, kas nodrošina augstāku aizsardzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā, ka aizvien uzrādās augsta Covid-19 saslimstības izplatība, Satiksmes ministrija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus, sabiedrisko transportu izmantot tikai neatliekamiem braucieniem. Tāpat, ja ir iespēja, īsās distances veikt kājām vai velosipēdu, biļetes iegādāties tiešsaistē vai ar maksājuma kartēm. Katra cilvēka izlēmīga rīcība, rūpīgi ievērojot visus drošības pasākumus un vakcinējoties, palīdz ierobežot Covid-19 izplatību un atgriezties ierastajā ikdienas dzīves ritmā.

Ārkārtējās situācijas laikā sabiedriskajā transportā paliek spēkā iepriekš noteiktie drošības pasākumi un pakalpojumi tiek nodrošināti sarkanajā režīmā, t.i., pakalpojuma saņemšanai nav nepieciešams sadarbspējigs sertifikāts. Tāpat paliek spēkā iepriekš noteiktais, ka valstspilsētām ir iespēja organizēt sabiedriskā transporta pakalpojumus daļēji drošajā režīmā bez salona ietilpības ierobežojuma.

Sejas masku lietošana sabiedriskajā transportā, taksometros un pasažieru komercpārvadājumos ar vieglo automobili ir obligāta visiem pasažieriem un sabiedriskā transporta darbiniekiem, kas nonāk saskarē ar pasažieriem (piemēram, kontrolieris, konduktors, transportlīdzekļa vadītājs) un vadītājam, ja vadītāja kabīne nav pilnībā atdalīta no salona. Augstākas aizsardzības nodrošināšanai eksperti aicina lietot FFP2 respiratorus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī autoostas, kas nodrošina biļešu tirdzniecību, un dzelzceļa stacijās esošās biļešu tirdzniecības kases, kurās tiek pārdotas biļetes tikai uz iekšzemes dzelzceļa maršrutiem, nodrošinās pakalpojumus bez sadarbspējīgiem sertifikātiem. Obligāta prasība autoostās un dzelzceļa stacijās ir seju masku lietošana.

Sabiedrisko transportlīdzekļu ietilpība nedrīkst pārsniegt 80 % no transportlīdzekļa ietilpības, pieturvietās ārpus reģionālās nozīmes maršrutu galapunktiem, ja nepieciešams uzņemt pasažierus, ietilpība noteikta 85 % apmērā. Ja pārvadātājam transportlīdzekļa specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, transportlīdzeklī jābūt marķētām sēdvietām, nodrošinot distancēšanās prasību ievērošanu.

Noteikts, ka sabiedriskajā transportā, kas saņem dotācijas no pašvaldības, braukšanas maksas atvieglojumi netiks piemēroti pilngadīgajām personām, kurām nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Vienlaikus noteikts, ka pašvaldības var lemt par braukšanas maksas atvieglojumu noteikšanu vai faktiskās braukšanas maksas kompensēšanu vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu izglītojamiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus arī turpmāk varēs saņemt visi pasažieri, braucot reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos. Nemainīga paliek kārtība, ka braukšanas maksas atvieglojumi personām ar I un II grupas invaliditāti un viņu pavadoņiem tiks nodrošinātas arī valstspilsētu organizētajā sabiedriskajā transportā.

Detalizēta informācija par to, kas jāievēro ārkārtējās situācijas laikā: Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”; Ministru kabineta noteikumi Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.