Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

FM mērķis ir šogad iekšējā tirgū pārdot krājobligācijas par 500 miljoniem eiro

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens. Foto: Gatis Rozenfelds (Valsts kanceleja).

Finanšu ministrijas (FM) mērķis ir šogad iekšējā tirgū pārdot valsts krājobligācijas par 500 miljoniem eiro, trešdien sarunā ar žurnālistiem sacīja finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV). 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrs informēja, ka marta beigās iedzīvotāji bija iegādājušies krājobligācijas par 37,61 miljonu eiro. Savukārt 2022.gada beigās tie bija 14,74 miljoni eiro, bet 2021.gada beigās – 5,49 miljoni eiro. 

“Šogad Latvijai jāpārfinansē valsts saistības par diviem miljardiem eiro, un būtu ļoti labi, ja ceturto daļu – 500 miljonus eiro – izdotos pārfinansēt iekšējā tirgū,” teica Ašeradens. 

Tāpat ministrs uzsvēra, ka patlaban iedzīvotāju noguldījumi bankās sasniedz 10 miljardus eiro, tāpēc 500 miljonu eiro ieguldīšana valsts finanšu instrumentos ar garantētu peļņu nav nemaz tik nereāls mērķis. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautāts, ka panākt tādu pārdoto krājobligāciju apjoma pieaugumu, Ašeradens sacīja, ka tā būs ļoti aktīva reklāmas kampaņa, mobilās lietotnes izveide, kas ļautu krājobligācijas iegādāties no tālruņa, kā arī vairākus uzlabojumus sistēmā, piemēram, atļaujot savstarpējo tirdzniecību ar krājobligācijām. 

Ašeradens uzsvēra, ka valsts agresīvi konkurēs ar komercbankām par noguldījumiem un pauda cerību, ka šī konkurence spiedīs komercbankas celt noguldījumu procentlikmes. 

Patlaban 12 mēnešu krājobligāciju fiksētā ienākuma likme ir 3,5 %, piecu gadu krājobligācijām – 3,65 %, bet 10 gadu krājobligācijām – 3,95 %, liecina Valsts kases informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krājobligācijas ir Latvijas valsts vērtspapīra veids – uz plašu iedzīvotāju loku orientēta droša ieguldījumu un uzkrājumu veidošanas alternatīva jau pastāvošajiem finanšu iestāžu piedāvājumiem.

Ar krājobligācijām iedzīvotājs aizdod naudu valstij – iegulda brīvos finanšu resursus likvīdos un pasaulē par vienu no visdrošākajiem finanšu instrumentiem atzītajos valsts vērtspapīros, bet pretī saņem iespēju uzkrāt un saņemt procentu ienākumus. Krājobligācija ir līdzīga banku depozītiem un savā ziņā var tikt uzskatīta par noguldījumu Valsts kasē.

Krājobligācijas Latvijā tika ieviestas 2014.gadā un ir paredzētas plašam iedzīvotāju lokam.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.