Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība – starp iedzīvotāju visaugstāk novērtētajām ģimenēm draudzīgajām pašvaldībām

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Apkopoti balsojuma rezultāti par katrā plānošanas reģionā iedzīvotāju trīs visaugstāk novērtētajām pašvaldībām, ko tie atzinuši par ģimenēm draudzīgām, aģentūru LETA informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Zane Jēkabsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pavēstīja, ka šis vērtējums pašvaldībām dos priekšrocības SIF rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022”, lai cīnītos par tituliem un nozīmīgām naudas balvām ģimeniskas vides uzlabošanai.

Šajā iedzīvotāju balsojumā par ģimenēm draudzīgākajām Kurzemes plānošanas reģionā atzīta Ventspils, Saldus novads un Liepāja, Zemgales plānošanas reģionā – Aizkraukles novads, Jelgavas novads un Jelgava, Latgales plānošanas reģionā – Preiļu novads, Rēzekne un Ludzas novads, Vidzemes plānošanas reģionā – Varakļānu novads, Valkas novads un Gulbenes novads, Rīgas plānošanas reģionā – Ādažu novads, Jūrmala un Siguldas novads.

Iedzīvotāju balsojums, kurā visu 43 pašvaldību iedzīvotāji novērtēja pašvaldību sniegumu, norisinājās no 2021.gada 9.novembra līdz 12.decembrim vietnē “vietagimenei.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka SIF rīkoto konkursu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022” plānots sākt 2022.gada pavasarī, un tajā tiks vērtēti pašvaldību sniegtie dati, ņemts vērā 2021.gada nogales iedzīvotāju sniegtais vērtējums par pašvaldībām, kā arī vērtēšanas komisijas iegūtie dati par iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem ģimeņu atbalstam.

Noslēgumā viena no 43 pašvaldībām, kas tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu vismaz 25 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – balvu vismaz 15 000 eiro apmērā. Kopējais konkursa naudas balvu fonds, kas tiks sadalīts starp uzvarētājpašvaldībām, būs 100 000 eiro.

SIF pārstāve norādīja, ka plašāka informācija par katrā pašvaldībā pieejamajiem pakalpojumiem un atbalstiem pēc konkursa tiks apkopota un publicēta vietnē “vietagimenei.lv/pasvaldibas”. Tādējādi iedzīvotājiem vienuviet būs iespēja ar to iepazīties, izvērtēt un nepieciešamības gadījumā arī salīdzināt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss norisinās jau kopš 2017.gada, un tā primārais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm, vienlaikus veicinot arī iedzīvotāju iesaisti sev svarīgu jautājumu risināšanā. Līdztekus konkurss veido vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.

“Ģimenei draudzīga pašvaldība” ir viena no trim ģimeņu atbalsta programmām, ko realizē SIF. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta”, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības, atbalstot Latvijas daudzbērnu ģimenes, kā arī ģimenes, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.