Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Iekšlietu ministrija aicina jauniešus dienestā

Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Valsts policiju, Valsts robežsardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) un to mācību iestādēm, kā arī Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centru 19.maijā atklāj kampaņu “Kļūsti par drošības pamatu!”. Kampaņas mērķis ir piesaistīt jauniešus mācībām un dienestam iekšlietu nozarē un stiprināt valsts iekšējo drošību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iekšlietu dienesti uzsver, ka jauniešu rokās ir mūsu māju – Latvijas – drošība nākotnē, tāpēc viņi tiek aicināti izvēlēties svarīgu, cienījamu un drosmīgu profesiju un karjeru, kā arī kļūt par daļu no plašā iekšlietu nozares kolektīva, lai mēs visi kopā stiprinātu Latvijas drošības pamatu.

“Krievijas karš Ukrainā arvien vairāk izgaismo nepieciešamību stiprināt Latvijas iekšējo drošību un parāda, cik būtiska loma ir katram patriotiski noskaņotam iedzīvotājam, kas veido saliedētu komandu. Ik dienas rūpējoties par to, lai ikviens Latvijā justos droši, ir īpaši svarīgi stiprināt iekšējo drošību un iekšlietu nozares kolektīvā uzņemt arvien jaunus izglītotus, spēcīgus un profesionālus savas valsts – Latvijas – patriotus. Saliedēts kolektīvs, motivēti un savu zemi mīloši jaunieši ir nākotne, kuru varam sākt īstenot jau šodien. Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Valsts robežsardze ir Latvijas iekšējās drošības kodols. Izvēloties savu karjeru saistīt ar kādu no iekšlietu dienestiem, jaunieši kļūs par visas Latvijas un tās sabiedrības drošības pamatu,” uzsver Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Lai gan iekšlietu dienestu pienākumi ir atšķirīgi, to darbības mērķis ir viens – palīdzēt, sargāt un rūpēties par iedzīvotāju drošību Latvijā. Rūpes par sabiedrisko kārtību, noziedzīgu nodarījumu atklāšanu un novēršanu, nelaimē nokļuvuša cilvēka glābšanu, robežu sargāšanu un nevēlamu, personu nelikumīgas ieceļošanas Latvijā nepieļaušanu – tas ir drošības pamats, kuru ir būtiski ik dienas stiprināt un attīstīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katru gadu Valsts policijas koledžā studijas uzsāk aptuveni 172 jaunieši, Valsts robežsardzes koledžā – 112, savukārt Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā – 25 jaunieši, bet vēl apmēram 140 interesenti iestājas VUGD, izejot koledžā apmācības kursu. Tomēr arvien aktuāls ir jautājums par fiziski sagatavotu un motivētu jauniešu piesaisti iekšlietu dienestiem. Tādēļ kampaņas laikā tiks akcentēta arī veselīga dzīvesveida nozīme, fiziskā sagatavotība un nepieciešamās prasības koledžu iestājpārbaudījumiem. Šajā jautājumā kampaņas vēstījumus palīdzēs popularizēt Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra atpazīstamākie Latvijas sportisti, no kuriem daļa ir arī Pekinas olimpisko spēļu dalībnieki.

Ar kampaņas palīdzību tiks uzrunāti jaunieši un citi interesenti, lai informētu gan par mācību un karjeras iespējām, ieguvumiem, uzsākot mācības Valsts policijas koledžā, Valsts robežsardzes koledžā un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā, gan palīdzētu jauniešiem noticēt saviem spēkiem, saskatīt savu potenciālu un realizēt izglītošanos, karjeru un izaugsmi tieši iekšējās drošības jomā.

Jauniešu piesaiste iekšlietu dienestiem ir viena no Iekšlietu ministrijas stratēģiskajām prioritātēm. Jauniešiem iekšlietu dienestu mācību iestādēs ir iespējas iegūt kvalitatīvu izglītību augsta līmeņa profesionāļu vadībā. Turklāt, domājot par iekšlietu nozares turpmāko attīstību, uzsākta virkne reformu iekšlietu dienestu darba apstākļu uzlabošanai. Valdībā ir panākts atbalsts atalgojuma palielināšanai iekšlietu nozares amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm – policistiem, ugunsdzēsējiem glābējiem un robežsargiem. Ir uzsākta jaunu tipveida depo un katastrofu pārvaldības centru būvniecība, kur nākotnē vienuviet atradīsies gan iekšlietu, gan citi operatīvie dienesti. Tiek sakārtoti policijas iecirkņi, uzsākts darbs pie konsorcija “Iekšējās drošības akadēmija” īstenošanas, lai nodrošinātu profesionālas un mūsdienu prasībām atbilstošas izglītības pēctecību, kā arī tiek īstenotas citas strukturālas reformas iekšlietu nozares modernizēšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Ministrijas sekretārs, patriots – Dimka Trafimovs meklē cienijamus pilsoņus-pošgribjus! 😂

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.