Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ielas posmu Rīgā, kur atrodas Krievijas vēstniecība, nosauc par Ukrainas neatkarības ielu

Foto: Valsts prezidenta kancelejas arhīvs.

Latvijas Krievu savienībai (LKS) balsojot pret, Rīgas dome šodien nolēma Antonijas ielas posmu, kurā atrodas Krievijas vēstniecība Latvijā, pārdēvēt par Ukrainas neatkarības ielu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pret šo lēmumu iebilda LKS deputāti. Vladimirs Buzajevs sākotnēji rosināja šo jautājumu izņemt no darba kārtības.

Savukārt debatēs viņš norādīja, ka lēmums tiek pieņemts tikai tādēļ, ka šajā ielas posmā atrodas Krievijas vēstniecība. Viņa ieskatā “Rīgas kuģa apkalpe” esot uz laiku satrakojusies un pagriezusi stūri “trīs burtu virzienā”.

“Es šodien neesmu ceļā ar jums un balsoju pret,” teica Buzajevs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Jakovs Pliners, runājot par balsošanas motīviem, uzsvēra, ka LKS viennozīmīgi esot pret karu. Karš esot traģēdija un jālūdz dievs, lai šis murgs ātrāk beigtos.

Pliners skaidroja, ka LKS neiebilstu kādu no ielām nosaukt Ukrainas neatkarības vārdā, bet Antonijas ielas pārdēvēšana esot atriebība Krievijai. Viņš piesauca kristietības principus, kas aicinot piedot un mīlēt pat ienaidnieku.

“Nekas nav mūžīgs. Agrāk vai vēlāk karš beigsies un gribat jūs vai negribat, attiecības ar Krieviju būs jāatjauno. Un ko, tad mēs atkal pārdēvēsim ielu? Mēs balsojam pret,” teica Pliners.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jaunās vienotības” deputāts Juris Rotbergs debatēs uzsvēra, ka neesot gribējis strīdēties, bet atgādināja, ka LKS jau iepriekš domes sēdē nobalsoja pret Krievijas nosodīšanu. Viņš aicināja LKS pārdēvēt sevi par Latvijas Kremļa savienību.

Par ielas pārdēvēšanu nobalsoja visi koalīcijas deputāti un liela daļa opozīcijas. Pret nobalsoja LKS deputāti Pliners, Buzajevs un Miroslavs Mitrofanovs.

Savukārt nebalsoja “Saskaņas” deputāti Eiženija Aldermane, Sandris Bergmanis, Konstantīns Čekušins, Raimonds Rubiks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par šo lēmumu nenobalsoja arī “Jaunās vienotības” deputāts Lauris Ērenpreiss, kurš aģentūrai LETA skaidroja, ka tas ir tehnisks misēklis, jo esot bijušas problēmas ar internetu. Viņš esot par šo lēmumu un klātienē noteikti balsotu “par”.

Kā ziņots lēmums pārdēvēt Antonijas ielas posmu  par Ukrainas neatkarības ielu pieņemts, lai paustu atbalstu Ukrainas suverenitātei, teritorijas nedalāmībai un virzībai uz Eiropas integrāciju, kā arī izteiktu visstingrāko atbalstu Ukrainas tautas varonīgajai cīņai, pretojoties Krievijas īstenotajam iebrukumam.

Pēc Rīgas domes paustās informācijas, līdzīgu lēmumu pieņēma Viļņa, kur Krievijas vēstniecības adrese būs Ukrainas varoņu iela.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.