Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Igaunija atceļ Ukrainas bēgļu krīzes dēļ ieviesto pagaidu kontroli uz robežas ar Latviju

Foto: Pārsla Konrāde.

Stabilizējoties Ukrainas kara bēgļu plūsmai, Igaunija no trešdienas atceļ pagaidu robežkontroli uz Igaunijas un Latvijas robežas, paredz Igaumijas valdības otrdien pieņemtais lēmums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagaidu robežkontrole tika ieviesta marta sākumā pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā, lai labāk pārraudzītu Igaunijā iebraucošos cilvēkus.

Igaunijas iekšlietu ministrs Kristians Jāni norādīja, ka pašlaik būtiski samazinājusies migrantu plūsma no Latvijas robežas un ir mainījušies migrācijas kanāli – lielākā daļa bēgļu Igaunijā ierodas no Krievijas, jo spēcīgākās kaujas notiek Ukrainas austrumos. Kā informēja ministrs, pēdējās dienās Igaunijas robežu no Krievijas dienā šķērso nepilni 300 bēgļu, bet no Latvijas puses – mazāk nekā simts. Gandrīz puse no visiem bēgļiem Igauniju šķērso tranzītā.

Ministrs paskaidroja, ka robežkontroles pastiprināšana ir attaisnojusi savu mērķi, jo valsts ir ieguvusi noderīgu informāciju par bēgļiem, kad to plūsma bija vislielākā, un tas ļāva sniegt Ukrainas kara bēgļiem visus nepieciešamos pakalpojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pastiprinātās robežkontroles atcelšana nenozīmē, ka Ukrainas kara bēgļi vairs nesaņems palīdzību uz robežas, jo turpināsies policijas patruļas robežas tuvumā.

Igaunijā pašlaik uzturas 39 802 Ukrainas kara bēgļi. Kopumā Igaunijas robežu šķērsojuši 64 148 bēgļi, no kuriem 24 346 Igauniju izmantoja kā tranzīta valsti ceļā uz citām zemēm.

LETA-BNS

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.