Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Krāpnieki izsūta īsziņas un e-pasta vēstules portāla “Latvija.gov.lv” vārdā

Foto: “Pexels”.

Valsts policija pēdējā laikā ir konstatējusi jaunu pikšķerēšanas tendenci, kad krāpnieki, izmantojot vietnes “Latvija.gov.lv” vārdu, izsūta paziņojumus īsziņu un e-pastu veidā par it kā nesamaksātu sodu, kā arī aicinājumus ierasties tiesā, aģentūru LETA informēja policija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai iegūtu iedzīvotāju bankas kontu pieejas datus, krāpnieki nosūta saiti, uz kuru uzspiežot, tiek prasīts ievadīt internetbankas datus, tajā skaitā ar PIN2 apstiprināt jau iepriekš sagatavotu izejošo maksājumu.

Policija aicina rūpīgi izlasīt visu saiti un nereaģēt uz šādu pieprasījumu, kā arī neizpaust personīgo informāciju – nekādā gadījumā nevajadzētu ar PIN1 vai PIN2 apstiprināt izejošos maksājumus.

Tāpat policija atgādina, ka arī ikdienā, izmantojot ikdienā nozīmīgus un ierastus pakalpojumus, iedzīvotāji var saskarties ar viltus saitēm. Zem tā slēpjas pikšķerēšana – uzbrukuma veids, ļaundariem mēģinot apmānīt iedzīvotājus un mudinot viņus veikt darbības, kas var kaitēt, piemēram, kā šajā gadījumā, nospiest saiti, atklāt savu paroli, apstiprināt izejošu maksājumu vai atvērt inficētu pielikumu, tādējādi ļaundariem iegūstot personīgo informāciju.

Gadījumā, ja cilvēkam no konta ir izkrāpta nauda, par to pēc iespējas ātrāk jāpaziņo savai bankai un pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai jānosūta iesniegums elektroniski. Savukārt riska informāciju par aizdomīgām darbībām interneta vidē ir iespējams policijai nosūtīt mobilajā lietotnē “Mana drošība”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.