Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Kravas vilcienos un lidmašīnas pasažiera bagāžā konstatē 244 000 kontrabandas cigarešu

Publicitātes foto.

Aizvadītajās brīvdienās, veicot transportlīdzekļu un pasažieru bagāžas kontroli, novērsti mēģinājumi nelegāli pārvietot pār robežai 244 200 cigaretes (12 210 paciņas cigarešu). Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli, atklāja 237 600 cigaretes, kas bija paslēptas no Baltkrievijas ievestās zāģmateriālu un šķeldas kravās. Savukārt aviopasažiera, kas devās uz Londonu, bagāžā tika konstatētas 6600 cigaretes. Par to informē VID Sabiedrisko attiecību daļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

12.martā Indras muitas kontroles punktā (MKP), veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva kontroli, muitas kinologam radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonā ar zāģmateriālu kravu. Turpinot sastāva pārbaudi, Valsts robežsardzes un muitas amatpersonas piecos vagonos ar zāģmateriāliem atklāja no muitas kontroles slēptas cigaretes. Kontroles rezultātā izņemtas 187 600 cigaretes (9380 paciņas) “‘NZ”‘ un “Queen” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Tajā pašā dienā Indras MKP muitas amatpersonas, veicot cita kravas vilciena skenēto attēlu analīzi un sastāva kontroli, kopā ar Valsts robežsardzes amatpersonām vagonā ar šķeldas kravu konstatēja iepakojumus ar kontrabandas cigaretēm. Tajos atradās 50 000 cigarešu “NZ” (2500 paciņas) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Savukārt 13. martā Lidostas MKP muitas amatpersonas sadarbībā ar starptautiskās lidostas “Rīga” darbiniekiem kāda pasažiera rokas bagāžā konstatēja cigaretes, ko persona mēģināja nelegāli nogādāt no Rīgas uz Londonu. Padziļinātās pārbaudes rezultātā divās ceļojumu somās tika konstatētas kopā 6600 cigaretes (330 paciņas cigarešu) “L&M” un “Corset” bez akcīzes nodokļa markām un “Caines” ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīgu nodarījumu pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

Veicot muitas kontroles pasākumus, 2022.gada janvārī un februārī VID Muitas pārvalde novērsa kopumā 6,46 miljonu kontrabandas cigarešu ievešanu Latvijā. VID tīmekļvietnes sadaļā “Muita/Noderīgi/Kontrabandas cigaretes. Statistika” ir iespēja tiešsaistē izsekot, kāds ir atklātās kontrabandas apjoms šajā jomā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.