Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas bērni un jaunieši arī šajā mācību gadā saņems bezmaksas pienu, augļus un dārzeņus

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No oktobra Latvijas bērni un jaunieši izglītības iestādēs, līdzīgi kā iepriekšējos mācību gados, trīs reizes nedēļā saņems bezmaksas svaigus augļus, dārzeņus, kā arī pasterizētu pienu bez piedevām. Bez maksas pienu, augļus un dārzeņus saņem bērni pirmsskolas izglītības iestādēs un 1.-9. klasē. Izdales periods sāksies 3. oktobrī un ilgs līdz 31. maijam 1.-9. klasēs un līdz 31. jūlijam – pirmsskolās.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards uzsver: “Man ir gandarījums, ka, neskatoties uz būtiski pieaugušajām pārtikas ražošanas resursu un izejvielu izmaksām, arī šogad bērni bērnudārzos un jaunieši skolās saņems bezmaksas svaigus augļus un dārzeņus, kā arī pienu. Tas šobrīd ir īpaši svarīgi, ņemot vērā dramatiski pieaugušos mājsaimniecību izdevumus gan par pārtiku, gan energoresursiem, un tendenci mājsaimniecībām samazināt izdevumus, primāri mēģinot ietaupīt uz pārtikas produktiem un to kvalitāti.”

Lai nodrošinātu, ka arī šajā mācību gadā Latvijas bērni un jaunieši varētu saņemt bezmaksas pienu, augļus (ābolus, bumbierus, dzērvenes) un dārzeņus (burkānus, kāļus, kolrābjus, kāpostus, ķirbjus) vai šo produktu asortus, palielinātas produktu izdalei piemērojamās atbalsta likmes 2022./2023. mācību gadam. Piena izdalei atbalsts palielināts vidēji par 17 %, bet augļiem un dārzeņiem – vidēji par 42 procentiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dati liecina, ka Zemkopības ministrijas īstenotā ES atbalsta programma “Piens un augļi skolai”, kas paredz bezmaksas augļu, dārzeņu un piena piegādi izglītības iestādēm, vairāku gadu laikā iemantojusi lielu popularitāti bērnu un jauniešu vidū.

Saskaņā ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) datiem, atbalsta programmā 2021./2022. mācību gadā izglītības iestādēs bezmaksas augļus un dārzeņus – 968 tonnas – saņēma 255 360 audzēkņi, bet pienu – 2069 tonnas – saņēma 246 733 audzēkņi. Kopumā šajā programmā pagājušajā mācību gadā iesaistījās 1304 izglītības iestādes, no kurām augļus un dārzeņus izdalīja 1234, bet pienu – 1181 iestāde.

Pavisam ES finansētajās produktu izdales atbalsta programmās skolām Latvijā līdz 2022. gadam izdalīts vairāk nekā 42,6 tūkstoši tonnu piena un tā produktu (kopš 2004. gada) un vairāk nekā 9,8 tūkstoši tonnu augļu un dārzeņu (kopš 2010. gada), un izdalīto produktu kopējā vērtība sasniedz 43,88 miljonus eiro (valsts un ES finansējums).

INFOGRAFIKA – “Piens un augļi skolai”

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.