Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Līdz 30 eiro palielina valsts apmaksu par ārstēšanos Minesotas programmā

Foto: “Pixabay.com”.

Valdība otrdien nolēma līdz 30 eiro palielināt summu, ko valsts dienā apmaksā par uzturēšanos un ēdināšanu Minesotas 12 soļu ārstniecības programmas laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban bezdarbniekiem, kuriem atrast pastāvīgu darbu traucē atkarības problēmas, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā iespēju ārstēties no alkohola, narkotiku vai psihotropo vielu atkarības pēc Minesotas 12 soļu programmas.

Līdz šim Ministru kabineta (MK) noteikumi par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem paredzēja segt pacienta līdzmaksājumu 7,11 eiro apmērā par vienu ārstēšanas dienu, ja bezdarbnieks nav atbrīvots no pacienta iemaksas. 

Tāpat noteikumi paredzēja Minesotas 12 soļu programmā segt izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus 15 eiro dienā proporcionāli faktiskajam bezdarbnieka izmitināšanas un ēdināšanas dienu skaitam, kopā nepārsniedzot 30 dienas, ja ārstniecības pakalpojumi tiek saņemti dienas stacionārā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta apstiprinātajiem ārstniecības manipulāciju tarifiem pacienta ārstēšanas diena stacionārā tika apmaksāti 28,93 eiro ar pacienta līdzmaksājumu. Vienlaikus ārstniecības iestādēs, kurās Minesotas 12 soļu programma tiek nodrošināta stacionārā, saskaņā ar MK noteikumiem par veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtību, programma stacionārā tika apmaksāta 2026,62 eiro apmērā.

Kopumā “Minesotas” programma tiek īstenota 28 dienas, un vienas ārstēšanas dienas izmaksas ir 72,38 eiro.

Lēmums līdz 30 eiro palielināt apmaksas summu pieņemts, ņemot vērā minēto tarifu, kā arī izvērtējot ievērojamu preču un pakalpojumu cenu kāpumu, jo īpaši energoresursu cenu pieaugumu pēdējā gada laikā.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.