Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Līdz 31.maijam var pieteikt pretendentus balvai „Cilvēka izaugsmei”

Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā līdz 31.maijam aicina pieteikt pretendentus balvu konkursam “Cilvēka izaugsmei”. Konkursā jau devīto gadu tiks godināti cilvēki, organizācijas un uzņēmumus, kas ar savu darbu nesavtīgi rūpējas par Latvijas sabiedrības attīstību un cilvēku izaugsmi. Par to informē Latvijas Pilsoniskās alianses sabiedrisko attiecību vadītājaMadara Aldiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēdējie mēneši mums vēlreiz ir parādījuši, cik daudz labu un sirdssiltu cilvēku, kas grūtā brīdī gatavi steigties palīgā līdzcilvēkiem, mīt Latvijā. Tāpēc aicinām atrauties no ikdienas steigas un palūkoties apkārt, pasakot īpašu paldies tiem cilvēkiem, organizācijām vai uzņēmumiem, kas ar saviem darbiem ir palīdzējuši līdzcilvēkiem, padarot to dzīves kvalitāti daudz labāku,” uzsver Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga, īpaši aicinot šogad balvai pieteikt arī cilvēkus un organizācijas, kuri ar saviem darbiem snieguši atbalstu Ukrainai un Ukrainas cilvēkiem.

Astoņu balvas pastāvēšanas gadu laikā ir godināti 33 balvas “Cilvēka izaugsmei” saņēmēji. Laureātu vidū ir tādas personas kā biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” valdes priekšsēdētājs Māris Grāvis, ģimenes tiesību eksperte un Ziemeļlatgales sieviešu biedrības “Ieva” dibinātāja Rudīte Krūmiņa, amatnieks Alvids Pupšis, labdarības fondu “LiveIntegro” biedrības dibinātāja Natalja Novikova, biedrība “Latvijas Bērniem ar kustību traucējumiem”, kustība #paliecmājās, u.c. Ar visiem konkursa laureātiem iespējams iepazīties konkursa mājaslapā.

“Ikgadējā Balva cilvēka izaugsmei izceļ pilsoniskās līdzdalības spēku. Kopienas, kas organizē, mobilizē un apvieno, ir spēcīgas un stabilas demokrātijas pamatā,” norāda ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pretendentus balvai iespējams pieteikt četrās kategorijās:

  1. Par sociālo atbildību un filantropiju – par izciliem sasniegumiem sabiedrības attīstībā, veicot darbu sabiedrības labā, tai dāsni atvēlot laiku, zināšanas, finanšu vai organizatoriskos resursus.
  2. Par izcilu ieguldījumu izglītībā – par izglītības, mācību kvalitātes un pieejamības veidošanu iedzīvotājiem jebkurā dzīves posmā.
  3. Par izcilu ieguldījumu veselībā – par veselīga dzīvesveida veicināšanu, indivīda un sabiedrības veselības un labklājības atbalstīšanu un uzlabošanu, kā arī par nevienlīdzības mazināšanu veselības aprūpes jomā.
  4. Par ieguldījumu Latvijas nākotnē – par bērnu un jauniešu labklājības, veselīgas attīstības sekmēšanu, mīlošas, stabilas aprūpes nodrošināšanu, ieskaitot ārpusģimenes aprūpi.

Pieteikumus konkursam var iesniegt līdz 31. maijam. Konkursa laureāti tiks godināti apbalvošanas ceremonijā septembrī, kurā katrs balvas laureāts saņems tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru “Asns”. Pretendentus konkursam var pieteikt ikviens interesents elektroniski, aizpildot anketu, kurā iekļauta informācija par balvas pretendentu, pretendenta iniciatīvas aprakstu, mērķi un rezultātu. Foto no pagājušā gada balvas apbalvošanas ceremonijas pieejami šeit.

Balva tika dibināta 2014. gadā ar mērķi akcentēt cilvēka izaugsmi jeb tautas attīstību (Human development), lai atbildētu uz negatīvām demogrāfiskām tendencēm, kā, piemēram, iedzīvotāju skaita sarukums, augsta ienākumu nevienlīdzība, pazemināts iedzīvotāju veselības stāvoklis un augsts bērnu institucionālās aprūpes īpatsvars. Balvas mērķis ir sekmēt iniciatīvas, kas palīdz mazināt nevienlīdzību un veicina cilvēka izaugsmi. 

Papildu informācija: http://www.cilvekaizaugsme.lv/

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.