Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ministru kabineta balvu saņem arī novadniece Maija Dambrova

Otrdien, 18. oktobrī, valdība atbalstīja sešu Ministru kabineta balvu piešķiršanu izcilām personībām un labdarības organizācijām par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem Latvijas valsts attīstībā, zinātniskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās. Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augstākais apbalvojums – nākamais augstākais aiz Triju Zvaigžņu ordeņa. Par to informē Komunikācijas departamenta konsultante Mētra Aržanovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022. gadā Ministru kabineta balvu pasniegs arī Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķei Maijai Dambrovai par izciliem sasniegumiem zinātnē par darbu kopu “Oriģinālu zāļvielu darbības mehānismu noskaidrošana un jaunu pielietojumu izstrāde”. M.Dambrova ir viena no retajām latviešu zinātniecēm, kas saņēmusi gandrīz visas balvas un novērtējumus, ko vien var saņemt sieviete, darbojoties zinātnes laukā Latvijā.

Ministru kabineta balvas laureāti saņems Ministru kabineta Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā. Ministru kabineta balvu iedibināja 1995. gadā, pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, simboliski atjaunojot Tēvzemes balvu. Informācija par iepriekšējo gadu balvas saņēmējiem pieejama Ministru kabineta un Valsts kancelejas mājaslapā.

Valdībā tika atbalstīta arī Ministru kabineta Atzinības raksta piešķiršana vairākām personām par nozīmīgu ieguldījumu dažādās jomās. Ministru kabineta Atzinības rakstu pasniedz, lai izteiktu valdības atzinību privātpersonām, t.sk., ārvalstniekiem, par izciliem sasniegumiem tautsaimniecības, zinātnes, izglītības, veselības, vides aizsardzības, valsts pārvaldes, kultūras, sporta un valsts aizsardzības jomā.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.