Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Nepieciešams iegādāties sezonas kartes 2023./2024. gada medību sezonai

Foto: “Pexels”.

2023. gada 1. aprīlī sākas 2023./2024. gada medību sezona, kurai medniekiem jāiegādājas jaunas sezonas kartes. Dienests atgādina, ka medīšana bez mednieka sezonas kartes ir atzīstama par nelikumīgām medībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mednieka sezonas karte ir digitāls ieraksts Meža valsts reģistrā, un to nav nepieciešams izdrukāt kā fizisku dokumentu. Sezonas karti ērtāk pieteikt tiešsaistē Meža valsts reģistrā. Tās saņemšanai ir jāsamaksā valsts nodeva 30 eiro, ko pēc pieteikšanas var izdarīt turpat tiešsaistē. Ir iespējams saņemt atvieglojumu par mednieka sezonas kartes saņemšanu, maksājot valsts nodevu 15 eiro. Sezonas karti tiešsaistē iespējams iegādāties ne tikai sev, bet arī citiem medniekiem.

“Aizvadītā medību sezona bija pirmā, kad sezonas kartes bija pieejamas tikai kā digitāli ieraksti, un mednieki aktīvi izmantoja tehnoloģiju sniegtās priekšrocības. 2022./2023. gada medību sezonā 75 % mednieku sezonas kartes pieteica un apmaksāja tiešsaistē, kas ir ļoti labs sākotnējais rādītājs,” informē Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

Informācija par to, kā pieteikt un apmaksāt mednieka sezonas karti Meža valsts reģistrā, pieejama Valsts meža dienesta mājas lapas Medību sadaļā.

Tāpat dienests atgādina, ka no 2023. gada 1. aprīļa stājas spēkā Valsts meža dienesta rīkojums, kas nosaka jaunu kārtību mežacūku medībām. Nomedītās mežacūkas medniekiem būs jāreģistrē mobilajā lietotnē “Mednis”, izmantojot digitālus marķieru numurus. Papildus informācija par nomedīto un ievainoto mežacūku reģistrēšanu lietotnē “Mednis” arī pieejama Valsts meža dienesta mājaslapā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.