Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

No nākamā gada minimālā alga būs 620 eiro

Foto: “Pixabay”.

Saeima ceturtdien, 27.oktobrī, trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Darba likumā, ar kuriem minimālā mēnešalga no nākamā gada noteikta 620 eiro, bet no 2024.gada – 700 eiro. Par to informē Saeimas Preses dienests.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Strauji pieaugot patēriņa cenām, būtiski sniegt papildu atbalstu mazāk aizsargātajai sabiedrības daļai, tostarp strādājošajiem, kas saņem minimālo darba algu. Minimālās mēnešalgas pakāpeniska celšana var kalpot par atspaidu pieaugošās inflācijas ietekmes mazināšanai, kā arī mazināt nabadzības riskus,” iepriekš paudis par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride.

Kā likumprojekta anotācijā atzīmē tā autori, minimālā darba alga nedrīkst būt mazāka par valsts noteikto minimumu, kas darba devējiem obligāti jānodrošina saviem darbiniekiem par darbu normāla darba laika ietvaros. Minimālās algas paaugstināšana veicina mājsaimniecību ienākumu pieaugumu un vienlaikus var motivēt lielāku iesaisti darba tirgū, kā arī minimālās algas paaugstināšana ir viens no instrumentiem strādājošo nabadzības mazināšanai, teikts likumprojekta anotācijā.

No 2021.gada 1.janvāra minimālā mēneša darba alga ir 500 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

 1. Tiešām, tik sniegts nopietns atbalsts? Izklausās pēc joka. Jāsaprot taču elementāras lietas, ceļot algas, celsies arī cenas, jo uzņēmējdarbībā pieaug izmaksas. It sevišķi mazumtirdzniecībā, kur lielākā daļa saņem minimālo. Algas ir jāiesaldē, kritīsies pieprasījums un cenas sāks stabilizēties.

  12
  4
 2. informācija baskajiem Latvijas uzņēmējiem Igaunijā min. 725 euro tagad , nākamgad acīmredzot nebūs zemāka par 850 euro, Lietuvā min. 730 euro tagad, nākamgad 869 euro, Latvija ar saviem 500 eurām , jau labu laiku ir pietuvojusies Afrikas valstīm un 620 euro, nav nekāds ilgais risinājums zemi atalgotiem darbiem, kamēr alga minimālā apmērā neapstāsies ap 1250 eurām pauzes minm. atagojuma līmenī nebūs

  6
  3
 3. cenas Igaunijā ir vidēji zemākas , nekā Latvijā uz pārtikas produktiem noteikti, tā , ka igauņi un leiši ar savu prātu un strādīgumu ir tālu priekša lāliešiem, kuri mūžīgi nepiešama pletne un žēlīgs kungs

  bet nu šlesis ar kristopānu atkal saeimā, atkal būs ”laimes lācis”, galvenais atkal paciesties…..

  6
  1
 4. Celsies cenas, jo min. algas saņēmēji sāks pēkšņi pirkt vairāk paikas….nomaksās komunālos parādus, nomainīs humpalunlupatas…uztraucas vietējais uzņēmējs, kas brauc ar s klases mercedes-benz un audzē kāpostus.

  3
  1
 5. Kādas muļķības ” igaunijā vidēji zemākas cenas”!
  Ieejot mazpilsētas maksimārketā mati ceļas stāvus no viņu cenām. Pēc alko viņi visu laiku brauc uz Latviju. Pa pierobežas tirgiem arī igauņi braukā iepirkties. Degviela vienmēr igauņos dārgāka.
  Vienīgais – nav viņiem ceļanodokļa un skate reizi divos gados.

  1
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.