Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Notiek “Vidzemes kultūras programmas 2022” projektu konkurss

Vidzemes plānošanas reģions līdz 31. martam izsludina kultūras projektu konkursu „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2022” (VKP 2022).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tā ir Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) izstrādāta un īstenota kultūras programma ar mērķi nodrošināt līdzsvarotu, daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras procesu un tā pieejamību Vidzemē, saglabājot un attīstot Vidzemes kultūrvēsturiskajam novadam raksturīgās vērtības, tradīcijas un kultūrvidi, kā arī veicinot jaunradi. Šogad jau piecpadsmito reizi VPR īstenos VKP, dodot iespēju Vidzemes iedzīvotājiem realizēt savas radošās idejas un kultūras ieceres,” informē VKP koordinatore Lelde Ābele.

Uz atbalstu konkursā varēs pretendēt projekti trīs prioritārajās jomās:

  • Bērnu un jauniešu veiksmīga iesaiste kultūras procesos, kvalitatīva izglītība, dalība amatiermākslas kolektīvos, brīvprātīgais darbs, interaktīvas nodarbības u.c.
  • Vidzemes reģiona vienotais kultūras un dabas mantojums, unikālās kultūrvides saglabāšana, vietējo kopienu attīstība. Nemateriālā un materiālā kultūras un dabas mantojuma sintēze, kultūrainavas izpēte, saglabāšana un popularizēšana. Tradicionālo zināšanu un amata prasmju dokumentēšana, izpēte, praktizēšana, popularizēšana un pārnese.
  • Profesionālās nacionālās un starptautiskās mākslas un kultūras pieejamība Vidzemē – teātra izrādes, mūzikas koncerti, mākslas izstādes, filmas u.c., radoša sadarbība ar profesionāļiem, būtiski veicinot izpratni par profesionālo mākslu reģionos, tikšanās ar autoriem, māksliniekiem.

Konkursā šogad sadalīs finansējumu 127 110 eiro. Atbalsts būs pieejams kultūras projektiem, kurus sagatavos atbilstoši programmas nolikumam, mērķim un prioritātēm un kurus plānots īstenot laika posmā no 2022. gada 1. jūnija līdz 2022. gada 15. decembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš – 2022. gada 31. marts plkst. 17.00. Projekta pieteikumu, saskaņā ar VPR noteikto konkursa beigu termiņu, var iesniegt tikai elektroniskajā projektu pieteikumu formā vietnē balso.vidzeme.lv. Projekta iesniedzējs piekļūst iespējai iesniegt projekta pieteikumu, apstiprinot savu identitāti ar www.latvija.lv autentifikācijas līdzekļiem. Projektu pieteikumu vietni balso.vidzeme.lv atvērs 2022. gada 7. martā.

Konkursa Nolikums ar pielikumiem:

“Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2022” Nolikums

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pielikums Nr. 1_HYPERLINK “http://jauna.vidzeme.lv/upload/Kulturas_programma_2022/Pielikums_Nr1_Parakstiesigas_personas_apliecinajums.docx”paraksta tiesīgās personas apliecinājums

Pielikums Nr. 2_HYPERLINK “http://jauna.vidzeme.lv/upload/Kulturas_programma_2022/Pielikums_Nr2_Apliecinajums.doc”eksperta/ mākslinieka/ konsultanta apliecinājums

Pielikums Nr. 3_HYPERLINK “http://jauna.vidzeme.lv/upload/Kulturas_programma_2022/Pielikums_Nr3_Liguma_paraugs.doc”līgums

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pielikums Nr. 4._atskaite

Prezentācija par projektu pieteikumu sagatavošanu pieejama >>ŠEIT<<.

Projektu iesniedzēji aicināti rūpīgi iepazīties ar VKP 2022 nolikumu un pieteikumam nepieciešamajiem dokumentiem, jo projekti, kuri neatbildīs kādam no administratīvajiem kritērijiem, netiks izvērtēti un nevarēs pretendēt uz atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šogad notiks konsultācijas ar sabiedrību. Iesniegtie projekti tiks nodoti sabiedrības balsojumam. Vietnē balso.vidzeme.lv publicēs informāciju kopsavilkuma veidā par katru VKP 2022 ietvaros iesniegto projektu, un ikviens, autorizējoties ar Latvija.lv, varēs balsot par trīs sev tīkamākajām projektu idejām.

Ar sabiedrības balsojuma rezultātiem tiks iepazīstināta VKP 2022 ekspertu komisija. Gala lēmumu par finansējuma piešķiršanu “Vidzemes kultūras programmas 2022” ietvaros pieņems Valsts kultūrkapitāla fonds, saskaņā ar ekspertu komisijas sagatavoto lēmumu. Paziņojums par lēmumu tiks publicēts Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapā www.vidzeme.lv.

17. martā no plkst. 10.00 līdz 12.00 tiešsaistes platformā ZOOM notiks seminārs VKP 2022 projektu pieteicējiem. Semināra laikā varēs iegūt informāciju un saņemt konsultācijas par projektu pieteikumu sagatavošanu un pieteikumu vietnes balso.vidzeme.lv darbību. Pasākuma programma vēl tiks precizēta. Reģistrēšanās semināram: ŠEIT.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.