Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Par epidemioloģisko drošību reliģiskās darbības veikšanas vietās no 1. marta

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Tieslietu ministrija informē par epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu reliģiskās darbības veikšanas vietās pēc ārkārtējās situācijas beigām no 2022. gada 1. marta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulcēšanās reliģiskās darbības veikšanas vietās var notikt gan ar, gan bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pārbaudes.

Pulcēties epidemioloģiski drošā vidē var, ja tiek nodrošināta vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pārbaude; netiek pieļauta tādu personu (izņemot bērnus līdz 18 gadu vecumam) klātbūtne, kurām nav pieejami vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāti; tiek lietota medicīniskā sejas maska vai ne zemākas klases kā FFP2 respirators bez vārsta; tiek ievēroti vispārējās drošības pasākumi.

Bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta uzrādīšanas reliģiskās darbības veikšanas vietās var pulcēties, ja tiek lietota sejas maska un tiek ievērotas vispārējās epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laulību noslēgšana, bēru un kristību ceremonija var notikt klātesot līdz 250 personām un, ja tiek ievērotas vispārējās epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Ar vispārējās epidemioloģiskās drošības pasākumiem saprotams, ka:

  • tiek ievērota divu metru fiziska distancēšanās starp individuāliem apmeklētājiem vai dažādu mājsaimniecību locekļiem;
  • tiek nodrošināta cilvēku plūsmas organizēšana un kontrole, lai novērstu drūzmēšanos telpās;
  • maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties reliģiskās darbības veikšanas vietā, nosaka atbilstoši noteiktajam cilvēku skaitam un nepieļaujot cilvēku drūzmēšanos;
  • tiek veikta telpu ventilācija jeb vēdināšana un tiek ievēroti higiēnas pamatprincipi.

Ja reliģiskās darbības veikšanas vietā pulcēšanās noris gan epidemioloģiski drošā, gan epidemioloģiski nedrošā vidē attiecīgās drošības vides savā starpā ir fiziski jānorobežo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildus norādāms, ka dievnami no 1. marta darbojas bez darba laika ierobežojuma.

Tāpat Tieslietu ministrija aicina un ir vērsusi reliģisko organizāciju uzmanību uz to, ka dievkalpojumus ir iespējams translēt tiešsaistē, lai samazinātu cilvēku fizisku kontaktēšanos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Ja dievs neprasa sertifikatu un cilvekys neskuro…un tas ir vienigais kam var ticet uz ka palauties..lai slavets jezus kristus.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.