Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldībām būs iespēja realizēt ielu un ceļu projektus

Publicitātes foto.

Ministru kabinets (MK) 16. maijā atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātos kritērijus pašvaldībām aizdevuma saņemšanai ceļu būvniecības projektiem. Papildu kritēriji izstrādāti, lai finansējumu ieguldītu ceļu projektos, kas veicina mobilitāti pašvaldību teritorijās un nodrošina lielākus ieguvumus pašvaldību iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šodien, kad valstī vajadzību ir daudz, bet finanšu līdzekļi ir ierobežoti, mans uzdevums ir nodrošināt, lai investīcijas ceļu attīstībai un uzlabošanai tiktu ieguldītas gudri – tādos projektos, kas dod reālu labumu pašvaldību iedzīvotājiem. Jebkurā Latvijas novadā jābūt kvalitatīviem ceļiem, lai bērni tiktu uz skolu, un seniori uz pagasta centru vai pie ārsta,” uzsver satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs.

SM redzējumā, lai pieejamo finansējumu pašvaldību ceļu attīstībai ieguldītu jēgpilni, lemjot par aizdevuma piešķiršanu, ir jāizvērtē ne tikai projektu finansiālā puse, bet arī to nozīmība mobilitātes nodrošināšanai pašvaldības teritorijā. Ir būtiski ņemt vērā un izcelt projektus, kas būtiski uzlabos mobilitāti, tostarp sabiedriskā transporta vai skolēnu pārvadāšanas maršrutā vai piekļūšanu pašvaldībai būtiskam saimnieciskam uzņēmumam.

SM veiks projektu izvērtējamu, atbilstoši noteiktiem kritērijiem – ceļš vai tā posms ir nozīmīgs mobilitātes nodrošināšanai pašvaldības teritorijā; tā vizuālais vērtējums ir “ļoti slikts” vai “slikts”; investīciju projektam ir augsta realizācijas gatavības stadija un ir noslēgta iepirkuma procedūra; investīciju projekta īstenošanu paredzēts uzsākt ne vēlāk kā līdz 2023. gada 31. decembrim un pabeigt ne vēlāk kā līdz 2025. gada 31. decembrim; pašvaldība nodrošinās līdzfinansējumu ne mazāk kā 15 % apmērā no kopējām projekta izmaksām; investīciju projekts atbilst pašvaldības attīstības programmas investīciju plānam; investīciju projekts iever tikai kapitālos izdevumus un, plānotie pasākumi netika un netiek finansēti no Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem vai citiem ārvalstu finanšu palīdzības instrumentiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat investīciju projektu izvērtēšanā tiks skatīts, vai projekts ir nozīmīgs mobilitātes nodrošināšanai pašvaldības teritorijā. Lai projekts tiktu atzīts par nozīmīgu, tam ir jāatbilst vismaz vienam no tālāk minētajiem kritērijiem: tilts vai tā sastāvā ietilpst tilts; tiks radīti labvēlīgi apstākļi gājējiem un mikromobilitātes rīku izmantošanai; projekts ietilpst sabiedriskā transporta vai skolēnu pārvadāšanas maršrutā; nodrošina piekļūšanu pašvaldībai būtiskam saimnieciskam uzņēmumam, pakalpojumu sniedzējam vai pašvaldības infrastruktūras objektiem.

Lai investīciju projektu pieteicēji vizuāli novērtētu objektus, SM ir izstrādāta metodika, kas būs pieejama SM tīmekļa vietnē www.sam.gov.lv.

Prioritāri, neveicot izvērtējumu pēc iepriekš minētajiem kritērijiem, tiks atbalstīti Rīgas valstspilsētas iesniegtie investīciju projekti, kas jau iepriekš vērtēti informatīvajā ziņojumā “Par Rīgas valstspilsētas stratēģiski svarīgu transporta infrastruktūras objektu atjaunošanu un pārbūvi”.

SM atzinumu sniegs pēc pašvaldības investīciju projekta saņemšanas. Pašvaldības projektus varēs iesniegt SM katru mēnesi līdz 14.datumam, bet ne vēlāk kā līdz 2023.gada 14.augustam.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.