Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pieaugot inflācijai un cenām, Kariņš mudina iedzīvotājus pārskatīt savus paradumus

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Foto: Valsts prezidenta kancelejas arhīvs.

Pieaugot inflācijai un cenām, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aicina iedzīvotājus pārskatīt savus paradumus, atceroties, ka karš Ukrainai maksā cilvēku dzīvības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” Kariņš uzsvēra,- Ukrainā notiek karš, kas valstij maksā traģisku cenu – cilvēku dzīvības, plašu infrastruktūras iznīcināšanu. Savukārt pārējai pasaulei karš izmaksās naudā. Premjers prognozēja, ka enerģētikas cenas turpinās pieaugt, taču valstij un tās cilvēkiem ir jāsaglabā miers.

Politiķis atzina, ka Latvija ir diezgan atkarīga no Krievijas energoimporta, taču tiek darīts viss, lai to samazinātu pēc iespējas ātrāk. Par enerģētikas jautājumiem šonedēļ sanāksmē spriedīs arī Eiropas valstu līderi.

Kariņš uzsvēra, ka patlaban būtiski saprast, ka jebkuru naudu nākotnē var atpelnīt, turklāt Latvijas ekonomika turpina attīstīties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jāturpina pāreja prom no Krievijas, to pabeidzot līdz galam, jo ir skaidrs, ka ar tādu režīmu, kāds ir Krievijā, nav nekādas cerības uz ekonomisko sadarbību. Aizmirstam to, pārorientējamies,” teica premjerministrs.

Viņš skaidroja, ja nākamajā apkures sezonā būs ļoti augstas energoresursu cenas, valstij ir mehānismi, kā palīdzēt mājsaimniecībām.

“Mēs nevarēsim visas izmaksas simtprocentīgi kompensēt, šī doma jānoliek pie malas, bet mēs varēsim pēc vajadzības nokompensēt pārāk strauju kāpumu. Viss kļūs dārgāks, mums ir katram jādomā par saviem paradumiem un patēriņu – kā varam racionālāk iztikt ar to, kas mums ir,” sacīja valdības vadītājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kariņš akcentēja, ka degvielas cena varētu turpināt pieaugt, un paies laiks, kamēr tirgus atradīs, kas ir jaunais cenu līmenis.

“Tas ir aicinājums cilvēkiem, kas ikdienā brauc ar automašīnu, padomāt – valstī ir sabiedriskais transports, domāt, kā racionālāk varētu izmantot auto, varbūt braukt kopā ar kaimiņu,” prātoja premjers.

Valdības vadītājs norādīja, ka patlaban nav iespējams precīzi modelēt to, kāda varētu būt inflācija un cenu svārstības, taču viņš mudināja atcerēties, ka “Ukrainā notiek karš, tur mirst cilvēki, bet mūsu sekas ir vienkārši dārgākas cenas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Domāt un cerēt, ka, blakus notiekot karam, nebūs nekādu seku, ir veltīgi. Būsim mierīgi, racionāli, nepakļausimies visādām baumām. Cenas iet uz augšu, tās kaut kur nosēdīsies, atradīs jaunu līmeni, kas droši vien būs augstāks nekā tagad bijis. Tas nozīmē, ka jādomā par paradumu maiņu,” atkārtoti pauda Ministru prezidents.

Kariņa ieskatā nepieciešams domāt par racionālāku un mērķētāku pabalstu sistēmu, tā palīdzot tiem, kuriem ir zemi ienākumi. Turklāt inflācijas rezultātā budžetā ieņēmumu veidā ienāk vairāk naudas, ko iespējams pārdalīt pabalstiem.

“Ja valsts iemācās pārdalīt naudu mērķēti, tad būsim savu darbu padarījuši,” secināja Kariņš, gan piebilstot, ka viņš ir skeptisks par ideju iesaldēt cenas. Viņaprāt, nepieciešams raudzīties uz kompensējošajiem mehānismiem, turklāt par degvielu runas vēl nemaz neesot bijis.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

 1. Kas tie par paradumiem…vai dzivot badaa..ja kad pasam miljoni kontaa tad bedu nekadu…un kapec gan ukrainas del te butu jacies cilvekiem.badu..kur tad asv resursi palika..ko.vai tad visa pasaule atkariga no krievijas un ukrainas

  14
  8
 2. ņaudi? tiksi zem parašas varēsi grauzt semuškas braukt ar žiguli.

  7
  5
 3. Kads te sakars ar parasu.
  Mes tak esam vareni eiropas savienibas pilsoni un mus sargaa nato..izskatas ka te nebus pat semocku bet gatavo jau tarpu un sisenu kojteili.

  7
  2
 4. Eu..kapec maximaa sak plaukti palikt tuksi varenajaa eiropas savienibaa tak kara nav….ta ir bagata..karo tak citu civilizaciju valstis..kas te bus galu galaa ibio mio..

  8
  2
 5. Kas te bus.izlasi brivibas platformu..svaba jaunais resets serials turpinas..tagad pienakusi karta badam un partikas deficitam.

  6
  1
 6. Karinonkul..pienakusi karta nato glabt latviju nevis no krieva bet no sals deficita un veikala plauktu tuksuma

  8
  2
 7. Jùs izturat,kautkà.Bet valdìba atsakàs no lètiem energètikas resursiem,par labu dàrgajiem ASV.

 8. Palasiju komentarus un man saka sapet puncitis..vai tiesam adelitei bus jaed siseni.veereee…ja gribeju es ari sodien maksimaa sapirkt visadus putraimus un leto cukuru..bet tukss tikai leetas cenu zimes..nopirku vistinu krejuminu rimitii..un skumiga braucu majas..un nodomaju ak dievin tetin cik talu esam nonakusi..stress nezina grutsirdiba jau klust par katra cilveka ikdienu.

  2
  1
 9. Ar kaimiņu braukt.Smiekls nāk.Varbūt ēst ari pie viena galda ar kaimiņu.Vēl nabagāka paliks Latvija.Ko gribēja ASV,to ari panāca.

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.