Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde iesaka personu apliecinošus dokumentus noformēt savlaicīgi

Publicitātes foto.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) turpina noformēt un izsniegt personu apliecinošus dokumentus – pasi un personas apliecību jeb eID karti – rindas kārtībā, tas ir, klientiem nav jāveic iepriekšējs pieraksts pakalpojuma saņemšanai. Par to informē PMLP sabiedrisko attiecību vadītāja Madara Puķe.

Lai pakalpojuma saņemšana klientiem būtu pēc iespējas ērtāka un raitāka, PMLP aicina klientus ievērot astoņus vērtīgus ieteikumus:

  1. Lai noformētu uzturēšanās atļauju, jāveic iepriekšējs pieraksts PMLP mājaslapas sadaļā “Tiešsaistes pieraksts”. Izņēmums ir Balvu, Gulbenes, Preiļu un Valkas nodaļās, kurās gan pases un eID kartes, gan uzturēšanās atļaujas noformēšana notiek arī rindas kārtībā.
  2. 25 PMLP nodaļās ieviesta iespēja iestāties rindā attālināti, izmantojot Qticket mobilo lietotni. Tas ļauj taupīt un plānot laiku – var iestāties rindā, vēl esot mājās vai darbavietā, un doties uz nodaļu saņemt pakalpojumu tikai tad, kad lietotnē pieejamā informācija liecina par pakalpojuma saņemšanas laika tuvošanos.
  3. Lai personu apliecinoša dokumenta maiņas process noritētu bez lieka satraukuma, PMLP aicina pievērst uzmanību pases vai eID kartes derīguma termiņam un dokumentu mainīt savlaicīgi. Personu apliecinošus dokumentus ir atļauts mainīt arī pirms to termiņa beigām, bez ierobežojuma.
  4. Laikā, kamēr tiks izgatavots jaunais personu apliecinošais dokuments, nevajag satraukties par to, ka nāksies iztikt bez pases vai eID kartes, ja tā nepieciešama lietošanai ikdienā. Ja dokuments vēl ir derīgs, to varēs turpināt izmantot līdz jaunā dokumenta izsniegšanas brīdim.
  5. Ja pasē paredzēts ierakstīt bērnu, pasi nāksies atstāt nodaļā. Lai veiktu ierakstu par bērniem pasē, tā būs jāatstāj nodaļā uz 10 dienām. Ja ir vēlme veikt pasē ierakstu par bērnu, PMLP aicina to lūgt izdarīt nodaļas darbiniekam jau dokumenta noformēšanas brīdī, lai šī procedūra nebūtu jāveic vēlāk.
  6. Ja jaunu personu apliecinošu dokumentu plānots izgatavot, jo iepriekšējais ir nozagts, vispirms jāvēršas Valsts policijā ar iesniegumu par personu apliecinoša dokumenta zādzību un pēc tam jāierodas PMLP, lai izgatavotu jaunu pasi vai eID karti.
  7. Dokumenta zuduma gadījumā PMLP aicina vispirms to cītīgi pameklēt mājās, jo par pases vai eID kartes nozaudēšanu var piespriest sodu līdz 70 eiro.
  8. Lai apkalpošana noritētu raiti, PMLP aicina pirms pakalpojuma saņemšanas iepriekš sagatavot iesniedzamos vai uzrādāmos personu apliecinošos dokumentus. Ja plānots veikt valsts nodevas apmaksu, dokumentu noformējot (to var darīt, arī dokumentu saņemot), PMLP lūdz sagatavot arī bankas karti.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.