Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Propagandas video ziņapmaiņas platformā “Telegram” latviešus dēvē par nacistiem un rusofobiem

Foto: Saeima.

Aizsardzības ministrija ir konstatējusi, ka ziņapmaiņas platformā “Telegram” ceļo propagandas video, kurā Latvijas pilsoņi, kuri plāno brīvprātīgi uzsākt dienestu Ukrainas bruņotajos spēkos, tiek nosaukti par nacistiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Propagandas video stāstīts, ka nacistiski noskaņotie un rusofobiskie latvieši priecājas par Ukrainas lēmumu veidot ārzemju karavīru leģionu no brīvprātīgajiem eiropiešiem, jo tā būšot iespēja nogalināt pēc iespējas vairāk krievu tautības cilvēkus.

Turklāt, sekojot Kremļa labākajās propagandas tradīcijās, Putina uzsāktais karš Ukrainā šajā video joprojām tiek dēvēts par Krievijas speciālo operāciju, uzsverot, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis par katru cenu cenšas saglabāt savu varu, tālab tiks veidots brīvprātīgo ārzemju karavīru leģions.

Skaidri noprotams, ka video, kura izplatītājs pašlaik ir nonācis Latvijas valsts drošības iestāžu redzeslokā, mērķis ir kurināt etnisko naidu, lai polarizētu Latvijas sabiedrību. Aizsardzības ministrija norāda, ka ar īpašu oriģinalitāti video autori nav izcēlušies. Par pamatu tā veidošanā ņemti sev labvēlīgā gaismā atspoguļoti vēstures fakti par Latviešu leģionu Otrā pasaules kara laikā, atkal saucot latviešus par nacistiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizsardzības ministrija aicina video autorus palūkoties, ka tas, ko Krievijas armija dara Harkivā un citās apdzīvotās vietās Ukrainā, ir tieši tas, ko viņi šķietami piedēvē latviešiem.

Aizsardzības ministrija jau ziņoja, ka līdz ar Putina režīma uzsākto neizprovocētu karu pret Ukrainu, būtiski pastiprinājusies dezinformācija un Krievijas mērķtiecīgā propaganda sabiedrības viedokļa ietekmēšanai par labu sev. Aizsardzības ministrija atkārtoti aicina Latvijas iedzīvotājus kritiski izvērtēt informatīvajā telpā pieejamo ziņu saturu un to avotus.

Vienlaikus ministrija uzsver, ka Latvija ir drošas mājas visiem iedzīvotājiem – gan latviešiem, gan krieviem, kā arī ukraiņiem, kuri bēg no karadarbības. Latvijas krievvalodīgie nav atbildīgi par Putina karu pret Ukrainu. Šajā sarežģītajā laikā ir jābūt vienotiem un jāizvairās no apvainojumiem!

Latvija un visi tās iedzīvotāji ir drošībā, jo nepastāv tūlītējs militārs apdraudējums. Ministrija uzsver, ka mūs visus neatkarīgi no etniskās piederības sargā spēcīgi Nacionālie bruņotie spēki, NATO dalībvalsts statuss un Ziemeļatlantijas līguma 5. pants, kas paredz, ka uzbrukums vienai dalībvalstij ir uzbrukums visai aliansei jeb 30 valstīm, kas kopā veido vairāk nekā 1 miljardu iedzīvotāju Eiropā, ASV un Kanādā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.