Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

ROADPOL Drošības dienu laikā Valsts policija Latvijā fiksējusi aptuveni 2700 administratīvos pārkāpumus ceļu satiksmē

Trešdien, kad policijas ekipāžai pievienojās arī “Dzirkstele”, vairāk nekā stundu ilgajā reidā pa Gulbeni un novadu autovadītāji brauca disciplinēti. Ātruma pārkāpēji netika fiksēti arī uz Smiltenes šosejas jaunā asfalta, kur visu ceļu ir ātruma ierobežojumi. Foto: Gatis Bogdanovs.

Ir noslēgusies nedēļu ilgā Eiropas ceļu policijas tīkla organizētā drošības akcija “ROADPOL Drošības dienas”, kura sākās aizvadītās nedēļas piektdienā, 16. septembrī. “ROADPOL Drošības dienu” laikā uz Latvijas ceļiem notikuši 770 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir cietušas 97 personas, no kurām 7 ir smagi ievainotas. Diemžēl 22. septembrī ceļu satiksmes negadījumā Zemgales reģionā bojā gāja 1 persona. Pērn šīs akcijas laikā bojā gāja 6 personas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Valsts policijas darbinieki pastiprinātās kontroles laikā fiksēja aptuveni 2700 administratīvos pārkāpumus ceļu satiksmē, no kuriem lielākā daļa – 960 – ir reģistrēti tieši Rīgas reģionā,” informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Bagdone.

Drošības akcijas kopējais mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, pastiprināti vēršot uzmanību, tam, ka katra satiksmes dalībnieka attieksme un uzvedība uz ceļa ir priekšnosacījums drošai satiksmei. Un šīs akcijas virsmērķis bija kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

Drošības nedēļas laikā Valsts policija visā valsts teritorijā, papildu ikdienas satiksmes uzraudzībai, veica pastiprinātu ceļu satiksmes kontroli. Akcijas laikā tika veikta dažādu ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontrole, piemēram, tika uzraudzīts, vai autovadītāji ievēro atļauto braukšanas ātrumu, nevada transportlīdzekli būdami alkohola vai citu apreibinošo vielu iespaidā. Tāpat tika pievērsta pastiprināta uzmanība mazāka aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Valsts policija šīs akcijas laikā fiksēja arī rupjus ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, kas aizvien liek secināt, ka ir daļa tādi autovadītāji, kuri, neskatoties uz sabiedrības informēšanu un izglītošanu, turpina bezatbildīgi izturēties gan pret savu, gan līdzcilvēku drošību,” uzsver L.Bagdone.

Aizvadītās nedēļas laikā Valsts policijas darbinieki fiksējuši 1074 atļautā braukšanas ātruma pārkāpumus, no kuriem visvairāk – 346 – Vidzemes reģionā, 268 Rīgas reģionā, 164 Latgales reģionā, 161 Zemgales reģionā, savukārt vismazāk – 135 – Kurzemes reģionā.

Pērn šīs akcijas laikā tika pieķerti 1647 transportlīdzekļu vadītāji par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Tāpat šogad akcijas laikā pieķerti 88 autovadītāji, kas vadījuši savu spēkratu alkohola reibumā, visvairāk fiksēti Rīgas reģionā. Savukārt seši autovadītāji ir vadījuši spēkratu būdami narkotisko vielu iespaidā. Pieķerti arī 34 agresīvie braucēji.

Latvijā no gada sākuma līdz 22. septembrim ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 79 ceļu satiksmes dalībnieki, bet negadījumos cietuši 3034. Pērn šajā pat periodā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 104 cilvēki, bet cieta 3026.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.