Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Šogad Latvijā jau dzēsti 508 meža ugunsgrēki

Foto: no VMD arhīva.

Valsts meža dienests informē, ka šogad Latvijā uz 3.jūliju reģistrēti un dzēsti jau 508 meža ugunsgrēki. Kopējā izdegusī meža zemes platība 607 ha, no tiem 105 ha jaunaudzes un 362 ha īpaši aizsargājamās dabas teritorijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk – 262 ugunsgrēku ar izdegušo platību 492 ha dzēsts Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā, kam seko Dienvidlatgales virsmežniecība ar 82 ugunsgrēkiem un izdegušo platību 19 ha. Valsts meža dienests piedalījies arī 64 citu ugunsgrēku dzēšanā, 11.7 ha platībā likvidējot ugunsgrēkus ārpus meža teritorijām.

Neskatoties uz to, ka pēdējā laikā ir lijis, Valsts meža dienests aicina joprojām ievērot īpašu piesardzību, izmantojot uguni mežā. Šogad pirmajā pusgadā jau ir pārsniegts pēdējos trīs gados izdegušo meža platību apjoms gada griezumā.

2023. pusgadā 508 ugunsgrēkos izdeguši 607 ha meža.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022. gadā kopumā 391 ugunsgrēkā izdedzis 221 ha meža.

2021. gadā kopumā 466 ugunsgrēkos izdeguši 505 ha meža.

2020. gadā kopumā 581 ugunsgrēkā izdeguši 528 ha meža.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts meža dienests atgādina, ka no 2023. gada 1. maija ir noteikts kārtējais meža ugunsnedrošais laikposms visā valsts teritorijā. Tas paredz vairāku būtisku ugunsdrošības noteikumu ievērošanu, tostarp aizliegumu nomest degošus vai gruzdošus priekšmetus, kurināt ugunskurus neatļautās vietās, kā arī braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem ārpus ceļiem. Dienests aicina iedzīvotājus izvairīties no uguns izmantošanas mežā, jo neuzmanīga rīcība ar uguni un ugunsgrēki, kas izceļas cilvēka darbības, bezdarbības vai ļaunprātīgas rīcības rezultātā,  joprojām ir galvenais meža degšanas iemesls, kas sastāda vidēji 90 %.

Valsts meža dienests nodrošina ugunsapsardzību visos Latvijas mežos. Dienesta rīcībā ir 40 jaudīgas specializētas meža ugunsdzēsības autocisternas, kas izvietotas meža ugunsdzēsības stacijās visā Latvijā. Dzēšanas darbus veic kvalificēti dienesta darbinieki, izmantojot arī īpaši aprīkotus apvidus auto ar dzēšanas iekārtām, kvadriciklus, dronus. Lai operatīvi atklātu meža ugunsgrēkus, no ugunsdzēsības torņiem tiek veikta uzraudzība, ko nodrošina gan torņu dežuranti, gan video novērošanas kameras.

Meža ugunsdzēšanas darbi notiek ciešā sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, tādēļ, pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana 112.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienestamisija ir rūpēties par atbildīgu meža apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.