Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tiesībsargs joprojām gaida Saeimas atbildes vairākos cilvēktiesību jautājumos

Tiesībsarga birojs joprojām gaida atbildes uz Saeimai iepriekš norādītajiem cilvēktiesību jautājumiem, kuros jāuzlabo situācija, ceturtdien savā ikgadējā ziņojumā Saeimas sēdē norādīja tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsargs sacīja, ka 2022.gads pagājis arī saistībā ar Ukrainas bēgļu uzņemšanu un darbā pie cilvēku tiesību aizsargāšanas, kad viņi saskaras ar naida runu.

Reizē Jansons uzsvēra, ka Tiesībsarga birojs nav saņēmis atbildi uz 2022.gada janvārī Saeimā iesniegto informāciju par nepieciešamību uzlabot situāciju vairākos cilvēktiesību jautājumos.

Kā vienu no ierosinājumiem Jansons minēja, ka Saeimas Kārtības rullī ir jānosaka termiņi, kādā jāsāk likumprojektu skatīšana, tāpat visiem likumprojektiem, kuri varētu ietekmēt bērnu tiesības, jānorāda attiecīgā ietekme.

Tiesībsargs arī aicināja Saeimu papildus jau esošajai kriminālatbildībai noteikt arī administratīvo atbildību par naida runu par administratīvo nacionālā, etniskā, sociālā naida izraisīšanu.

Jansons akcentēja, ka nepieciešams uzlabot bērnu psihiskās veselības aprūpes pieejamību, pārtraukt diskrimināciju ģimenes pabalstu izmaksā, kā arī izlabot nekonsekvences izdienas pensiju sistēmā.

Tiesībsargs akcentēja, ka Saeimas pienākums ir uzlabot Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeni un tiesību aizsardzību. Latvija jāveido par vietu, kur ikviens jūtas aizsargāts, kur tiek aizsargātas iedzīvotāju tiesības uz taisnīgu tiesu, vārda brīvību, darbu, mājokli, veselības aizsardzību, labu pārvaldību, pauda Jansons.

Par cilvēktiesību uzraudzību valstī atbildīgā valsts amatpersona arī akcentēja nepieciešamību nodrošināt bērnu tiesības vairākās lietās, tajā skaitā, neciest no vardarbības un tiesības uz izglītību. Jansons arī uzsvēra nepieciešamību iestāties par bāreņu, bērnu un pieaugušo ar invaliditāti un ārzemnieku tiesībām.

Tiesībsargs tāpat rosināja papildināt Satversmes 112.pantu, nosakot, ka arī pirmskolas izglītība tiek nodrošināta bez maksas. Tāpat viņš aicināja apspriest iespēju par trauksmes cēlāju mehānismu kā atbildīgo institūciju noteikt prokuratūru.

Jansons norādīja uz Tiesībsarga biroja vairākām uzvarētajām lietām Satversmes tiesā. Reizē tiesībsargs kritiski novērtēja to, ka Saeimas komisijās ik pa laikam tiek dzirdēts, ka deputāti ekspertiem norāda, ka lēmums tomēr tiks pieņemts politiski.

Jansons savā uzrunā akcentēja arī vairākus citus cilvēktiesību jomas jautājumus.

– “Leta”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Levits ar karinu cilvektiesibas ir paslaucijusi zem tepika

    5
    1
  2. Jus gaidiet atbildes no saeimas..bet cilveki gaida atbildes no jums.ka jus ka tiesibsargs parkaapat cilvektiesibas atbalstot obligato vakcinaciju steadajosajiem.parkapjot pat darba likumkodeksu…..lai prasitu kaut ko no citiem..pirns prasiet to pats no sevim..kauns ka mums ir tads tiesibsargs….vai juns nevajadzetu par savu lemumu nest atbildibu to cilveku prieksaa kuri no vakcinam mirusi vai sabohajysi veselibu

    5
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.