Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tumšajā laikā gaismu atstarojoša veste var glābt dzīvību!

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Iestājoties rudenim, paliek tumšāks un samazinās redzamība uz ceļiem, vienlaikus mūsu ikdienas pārvietošanās paradumi nemainās – turpinām iet vai braukt ar velosipēdu gar ceļa braucamo daļu, šķērsojam brauktuves.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Rudenī, pasliktinoties redzamībai, vēl vairāk jārūpējas par savu drošību! Lai kājāmgājēji un velosipēdisti uz ceļiem būtu pamanāmi, tiem obligāti jāvelk gaismu atstarojošā veste vai apģērbā jābūt gaismu atstarojošiem elementiem. Jāsaprot, ka autovadītāji varēs noreaģēt tikai tad, ja cilvēks uz brauktuves ir pamanāms laikus, nevis pēdējā brīdī,” skaidro Satiksmes ministrijas Autoceļu infrastruktūras departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

Lai tumšajā laikā vizuāli nesaplūstu kopā ar apkārtni un ļautu autovadītājiem sevi savlaicīgi pamanīt, nepieciešams lietot gaismu atstarojošu vesti vai apģērbu ar iestrādātiem gaismu atstarojošiem elementiem. Īpaši tas nepieciešams, pārvietojoties pa ceļa nomalēm ārpus apdzīvotām vietām, kur cilvēka siluets bez atstarojošiem elementiem ar apkārtējo vidi saplūst pilnībā, bet automašīnu šoferi pārvietojas ar lielu ātrumu.

“Ar atstarojošu vesti cilvēks ir pamanāms, un autobraucējs var savlaicīgi nobremzēt, izvairoties no sadursmes. Uz ceļa ar asfalta segumu ārpus apdzīvotām vietām, kur var braukt ar 90 km/h, cilvēku ar gaismu atstarojošo vesti tuvo gaismu diapazonā var pamanīt 140 metru attālumā. Savukārt, ja cilvēks uz brauktuves ir bez atstarojoša elementa, to var pamanīt aptuveni 25-40 metru attālumā, kas nav pietiekami, lai apturētu transportlīdzekli, jo bremzēšanas ceļš ir aptuveni 100 metri. Tāpat jāņem vērā, ka lietainā laikā redzamība ir sliktāka un bremzēšanas ceļš garāks,” uzsver Vectirāns. “Tāpat, pasliktinoties redzamībai, jābūt vēl uzmanīgākiem, šķērsojot brauktuves. Tas jādara tam paredzētajās vietās, vispirms pārliecinoties, ka netuvojas automašīnas un ir droši. Ja būsim atbildīgi un domāsim par savu drošību, pasargāsim sevi un arī citus.”

2020. gadā ceļu satiksmes negadījumos uz valsts autoceļiem dzīvību zaudējuši 25 gājēji un 10 velosipēdisti, 2021. gadā – 14 gājēji un 10 velosipēdisti.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.