Sestdiena, 8. novembris
Aleksandra, Agra
weather-icon
+6° C, vējš 0.89 m/s, R vēja virziens

Valdība vienojas par budžeta izdevumiem trim gadiem

Vakar Valda Dombrovska valdībai vajadzēja vien dažas minūtes, lai “konceptuāli vienotos” par valsts izdevumu samazināšanas grafiku turpmākiem trijiem gadiem. Šķiet, ka valdības ārkārtas sēde bija pakārtota ārzemju kreditoru ērtībām.

Pirmkārt, darba kārtībā ir Starptautiskā valūtas fonda un Eiropas Komisijas uzraugu sagaidīšana. Otrkārt, valdībai ir jāsāk gatavot jaunu un lielu valūtas parādzīmju laidienu, lai iegūtu naudu SVF un EK aizdevumu dzēšanai, ko jāsāk darīt nākamgad. Tomēr ar parādzīmju izlaišanu nepietiek, lai kāds tās pirktu. Valdībai ir jāpārliecina parādzīmju pircēji, ka tā spēšot samazināt visus citus izdevumus, lai izbrīvētu naudu aizvien lielākiem procentmaksājumiem par aizvien lielāku parādu.

 

Valdības sēde deva kreditoru prasītos solījumus, kaut gan ministri pat nnesāka sarunu par to, kā šos solījumus varētu izpildīt.

 

Pēc valdības sēdes Finanšu ministrija paziņoja valsts budžeta samazinājuma skaitliskos parametrus nākamajiem trijiem gadiem. Finanšu ministrs Andris Vilks pēc valdības sēdes priecājās, ka ministrijas un ministri esot “saprotoši” un nepieļaujot ministrijas bāzes izdevumu palielināšanu.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.