Ceturtdiena, 11. decembris
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
weather-icon
+6° C, vējš 0.89 m/s, R vēja virziens

Valsts meža dienestam deleģē tiesības noteikt ierobežojumus kaitēkļu izplatības apkarošanai, neizsludinot ārkārtas situāciju

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Meža likumā, ar kuriem Valsts meža dienestam tiek deleģētas tiesības pieņemt saimniecisko darbību ierobežojošus lēmumus meža kaitēkļu izplatības un slimību apkarošanai, neizsludinot ārkārtas situāciju.

Līdz šim Valsts meža dienests varēja ierosināt noteikt saimnieciskās darbības ierobežojumus vai pasākumus meža aizsardzībai tikai tad, ja meža kaitēkļu masveida savairošanās un slimību izplatīšanās riska dēļ bija izsludināta ārkārtējā situācija.

Lēmumu par pasākumu īstenošanu Valsts meža dienests pieņems, pamatojoties uz Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” monitoringa rezultātiem.

Likums stāsies spēkā šā gada 1.jūlijā.

VMD

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.