Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts meža dienests pateicas arodbiedrībai par izteikto atbalstu pārmaiņu īstenošanā

Publicitātes foto.

Valsts meža dienests izsaka pateicību Latvijas Meža nozares arodbiedrībai, kura pārstāv arī dienesta nodarbināto intereses, par izteikto atbalstu iestādē uzsāktajām strukturālajām pārmaiņām. Par to informē Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Vilcāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts meža dienests (VMD) saņēmis Latvijas Meža nozares arodbiedrības vēstuli, kurā arodbiedrība paudusi atbalstu VMD uzsāktajām strukturālajām pārmaiņām. Pārmaiņas nepieciešams, lai dienestu izveidotu par modernu un mūsdienīgu valsts pārvaldes iestādi, reaģējot gan uz iekšējiem, gan ārējiem izaicinājumiem.

Dienesta jaunā struktūra un darba organizācija risinās vairākas problēmas, uz kurām norādījuši gan VMD darbinieki, gan sadarbības partneri un arī klienti, piemēram, objektīvas un vienādas attieksmes trūkums pret klientiem visās struktūrvienībās, lēmumu ietekmējamība, nevienmērīga darbinieku noslodze.

“Īstenojot pārmaiņas, netiek plānots samazināt dienestā nodarbināto skaitu, varu droši apgalvot, ka strukturālās pārmaiņas neradīs negatīvu ietekmi uz darbinieku tiesisko, ekonomisko un sociālo stāvokli. Pārmaiņas risinās tādas darbiniekiem būtiskas problēmas kā nevienmērīga noslodze, iespēja ietekmēt darbiniekus lēmumu pieņemšanā, iekšējās komunikācijas trūkums, darbs 24/7 režīmā meža ugunsnedrošajā laikposmā, iekšējā birokrātija un citas,” uzsver VMD ģenerāldirektore Aina Stašāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par plānotajām pārmaiņām VMD konsultēsies ar Latvijas Meža nozares arodbiedrību, ievērojot sociālā dialoga normas un labo praksi.

VMD savu darbu turpmāk plāno dienesta darbības stratēģijā 2021. – 2027. gadam izvirzīto mērķu sasniegšanai. Darbības stratēģiju apstiprinājusi Zemkopības ministrija, un tās izstrādē piedalījušies visi VMD vadošie darbinieki. Stratēģija noteiktas VMD vērtības, kuru ieviešana dzīvē ir iestādes primārais uzdevums. Šīs vērtības ir komanda, kur cilvēki un viņu sadarbība ir vērtīgāka par rīkiem un priekšrakstiem; klienti, kam ikreiz izcila pieredze ir vērtīgāka par mūsu sekošanu likuma burtam; rezultāts, kad reāli atrisinātas lietas ir vērtīgākas par sekošanu procedūrām; izaugsmi, jo viena jauna, izmēģināta lieta ir vērtīgāka par simts prātojumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.