Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policija aicina gājējus parūpēties par savu drošību

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas, veicot satiksmes uzraudzību, pēdējā laikā gana bieži novērojušas, ka arvien vairāk gājēji ir piemirsuši parūpēties par savu drošību diennakts tumšajā laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gājēji būtu pietiekami labi pamanāmi citiem satiksmes dalībniekiem, ir jāņem vērā vairāki noteikumi!

  • Diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.
  • Ikreiz, šķērsojot ielu, jāpārliecinās, vai automašīnas vadītājs gājēju redz un vai spēkrats paspēs nobremzēt. Būtiski ir atcerēties, ka gājējam ir vieglāk ātri noreaģēt un apstāties nekā automašīnai.
  • Apdzīvotā vietā un pat apgaismotā vietā, ja laikapstākļi nav labvēlīgi, piemēram, ārā snieg, līst vai ir migla, gājējs, kuram nav gaismu atstarojošas vestes vai apģērbā iestrādāta labi saskatāma gaismu atstarojoša elementa, nav redzams.
  • Galvenais atcerēties, ka atstarotājs jālieto pareizi – tas jāpiestiprina labi redzamā vietā tā, lai to var labi redzēt gan no priekšpuses, gan no mugurpuses.
  • Saskaņā ar Ceļu satiksmes notikumiem gājējiem, kuri iet pa brauktuves malu vai nomali, jāpārvietojas pretim transportlīdzekļu braukšanas virzienam.

Gājējs tumšā apģērbā, pārvietojoties gan diennakts tumšajā laikā, gan vāji apgaismotās vietās, autovadītājam ir redzams tikai aptuveni 17 metru attālumā. Tāpat likumsargi aicina gājējus būt uzmanīgiem arī uz gājēju ietvēm, jo ir ziema un ir slidens. Policistu novērojumi liecina, ka nereti gājēji arī apzināti mēdz slidināties pa ietvēm – šeit jāņem vērā tas, ka viena soļa attālumā ir brauktuve, proti, viens solis līdz nelaimei, jo šādā situācijā transportlīdzekļu vadītāji var nespēt laikus noreaģēt. Tādēļ, lai izvairītos no bīstamām un nedrošām situācijām, Valsts policija aicina cilvēkus nepakļaut sevi riskam un rūpēties par savu drošību.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.