Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par tikumību un dzimumneaizskaramību; vecāki aicināti sekot līdzi bērnu aktivitātēm internetā

Šī gada aprīlī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļa nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību. Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka kriminālprocesa ietvaros 1991.gadā dzimis vīrietis atzīts par aizdomās turamo 41 noziedzīgā nodarījumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrietis veicis noziedzīgu nodarījumu 16 epizodēs, kur cietušās personas ir vecumā no 7 līdz 16 gadiem. Aizdomās turamais vīrietis komunikāciju ar nepilngadīgajām personām uzsāka ar viedierīču palīdzību, sarakstoties saziņu vietnēs. Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 161.panta, 162.1.panta 1.daļas, 162.1. panta 2.daļas, 166.panta 2.daļas,  166.panta 3.daļas, 166.panta 4.daļas, 159.panta 3.daļas, kā arī 160.panta 4.daļas. Aizdomās turētai personai visu pirmstiesas izmeklēšanas laiku, kopš 2021.gada, piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums,” informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Bukša.

Valsts policija aicina vecākus rūpīgi sekot līdzi savu atvašu aktivitātēm virtuālajā telpā, kā arī informēt bērnus par iespējamiem riskiem interneta vidē, nepaļaujoties uz to, ka bērns informāciju iegūs pašmācības ceļā.

“Aicinām runāt par privātumu internetā, personīgo attēlu publicēšanu gan sociālajos tīklos, gan saziņas vietnēs, kibermobingu un citām riskantām un nepatīkamām situācijām, kas var rasties tiešsaistē un radīt neatgriezeniskas sekas bērna dzīvē. Būtiski aicinām uzsvērt, cik bīstama var būt komunikācijas veidošana ar nepazīstamām personām!” uzsver I.Bukša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informācija par bērnu drošību internetā atrodama www.manadrosiba.lv .

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.