Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmā “Valsts administrācija” valsts un pašvaldību sektorā strādājošie var pieteikt mobilitātes projektus

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 31.martam Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmā “Valsts administrācija” valsts un pašvaldību sektorā strādājošie var pieteikt mobilitātes projektus. Par to informē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.

Programma sniedz iespēju organizēt mācību vizītes, pieredzes apmaiņas un sadarbības tīklu veidošanu, tādējādi sekmējot Baltijas jūras reģiona konkurētspēju pasaulē un stiprinot sadarbību starp Ziemeļvalstu un Baltijas valsts un pašvaldību iestādēm visos administratīvajos līmeņos: valsts, novada, reģionālā vai vietējā līmenī.

2021. gadā programmas kopējais budžets sasniedza 194 927 eiro. Kopumā tika apstiprināti 30 pieteikumi no Baltijas un Ziemeļvalstīm, kuros iesaistījās 164 ierēdņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No Latvijas 2021.gadā programmas finansējumu pieredzes apmaiņai ar kolēģiem Ziemeļvalstīs saņēmušas Jūrmalas, Mārupes, Rēzeknes novada un Dienvidkurzemes novada pašvaldības, reģionālā koncertzāle “Gors”, Valsts policija un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Programma aptver Igauniju, Islandi, Lietuvu, Latviju, Norvēģiju, Zviedriju, Somiju, Dāniju, Olandi, Fēru salas un Grenlandi. Lai Latvijas institūcija varētu pretendēt uz mobilitātes programmas finansējumu, projektā jābūt iesaistītiem dalībniekiem no vismaz divām Ziemeļvalstīm. Pie tam ir svarīgi, lai Ziemeļvalstu partneri arī pārstāvētu publiskās pārvaldes institūcijas. Programma sedz līdz 60 procentiem no ceļa un uzturēšanās izmaksām. Pieteikuma iesniedzējai institūcijai jānodrošina līdzfinansējums vismaz 40 procentu apmērā. Covid-19 pandēmijas izraisītu ceļošanās ierobežojumu periodos pieredzes apmaiņas seminārus ir iespējams noturēt tiešsaistē, nepieciešamās tehniskās izmaksas sedzot no granta.

Uz mobilitātes atbalstu pretendēt var gan, lai dotos pieredzes apmaiņas vizītē uz Ziemeļvalstīm, gan arī – lai uzaicinātu savus Ziemeļvalstu un Baltijas valstu kolēģus uz darba semināru Latvijā. Tās varētu būt arī Ziemeļvalstu valsts vai pašvaldību speciālistu vizītes pie saviem sadarbības partneriem sadraudzības pašvaldībās vai valsts pārvaldes institūcijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022. gada laikā būs divas pieteikumu kārtas un to iesniegšanas termiņi – 31.marts un 31.oktobris. Programmas mājaslapā “www.nb8grants.org” var atrast visu nepieciešamo informāciju par programmu, kā arī reģistrēt savu pieteikumu.

Programmas kontaktpersona Latvijā – Daina Mežecka, e-pasts: daina@norden.lv, tālrunis +371 29394399. Specifisku jautājumu gadījumos var sazināties ar programmas koordinatoru Madi Kanarbiku, e-pasts: public.administration@norden.ee, tālrunis +372 7 423 625. Saziņas valoda – angļu, zviedru vai igauņu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.